Hat-trick w trzy minuty. FC Reiter Toruń wygrał w Chorzowie

Daniel Ludwiński
Jefferson Ortiz był nie do zatrzymania przez rywali
Jefferson Ortiz był nie do zatrzymania przez rywali Grzegorz Olkowski
FC Reiter Toruń wygrał na wyjeździe 5:2 (3:1) z Clearexem Chorzów. Dobrą skuteczność zaprezentował Jefferson Ortiz.

W 22. kolejce Futsal Ekstraklasy torunianie byli faworytami, ale zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli Clearex również liczył na punkty. Nasz zespół rozpoczął jednak od bardzo mocnego uderzenia - już po siedmiu minutach meczu prowadził 3:0.

Polecamy

Bohaterem tej części spotkania był Jefferson Ortiz, który trafił w piątej, szóstej i siódmej minucie, kompletując hat-tricka w niespełna trzy minuty!

Wprawdzie Clearex błyskawicznie odpowiedział swoją bramką, ale w drugiej połowie do głosu ponownie doszli torunianie - najpierw wynik podwyższył Michał Wojciechowski, a następnie, niewiele przed końcem, po raz czwarty z bramki cieszył się Jefferson Ortiz. Gol miejscowych w 39. minucie nie miał już w tej sytuacji praktycznie żadnego znaczenia.

Dzięki wygranej FC Reiter umocnił się na piątej pozycji i coraz więcej wskazuje na to, że bez większych problemów zakończy rundę zasadniczą w czołowej ósemce, która wystąpi w rundzie play-off.

Clearex Chorzów - FC Reiter Toruń 1:3 (2:5)