Łuczniczka Bydgoszcz wygrała w Bielsku-Białej!

FIAŁ
Łuczniczka Bydgoszcz walczyć będzie o drugie zwycięstwo w rozgrywkach.
Łuczniczka Bydgoszcz walczyć będzie o drugie zwycięstwo w rozgrywkach. Filip Kowalkowski
Drugie z rzędu bardzo ważne zwycięstwo w PlusLidze odnieśli podopieczni Piotra Makowskiego. Na inaugurację czwartej kolejki spotkań, Łuczniczka wygrała w Bielsku-Białej 3:1.

Najbardziej wyrównany był tylko czwarty set, w którym bydgoszczanie wygrali na przewagi. W pierwszej i trzeciej partii przewaga bydgoszczan nie podlegała dyskusji, a w drugim secie dużo lepiej zagrali bielszczanie.

O zwycięstwie Łuczniczki zadecydowała m.in. zadecydowała skuteczność bloku. Bydgoszczanie zdobyli tym elementem gry aż 16 punktów, z czego 7 z nich Wojciech Jurkiewicz. W ataku liderem był Bartosz Krzysiek, który zanotował 65% skuteczności.

To drugie z rzędu zwycięstwo bydgoskiego zespołu w PlusLidze. W przyszłą sobotę podopieczni Piotra Makowskiego we własnej hali zagrają z Asseco Resovią Rzeszów (20.00).

Zapis relacji na żywo: BBTS - Łuczniczka na żywo

BBTS BIELSKO-BIAŁA - ŁUCZNICZKA BYDGOSZCZ 1:3 (19:25, 25:20, 15:25, 24:26)
BBTS (trener Krzysztof Stelmach): Pilarz 1, Kapelus 17, Sacharewicz 10, Janeczek 5, Wika 2, Bogdan 3, Lewis (libero) oraz Neroj 1, Gryc 18, Kwasowski 2, Krulicki 2. Punkty. Atak: 49, blok: 9, zagrywka: 3, po błędach rywala: 22.
ŁUCZNICZKA (trener Piotr Makowski): Radke 3, Murek 8, Jurkiewicz 12, Krzysiek 25, Ruciak 8, Nowakowski 14, Żurek (libero) oraz Klinkenberg, Wiese. Punkty. Atak: 51, blok: 16, zagrywka: 3, po błędach rywala: 26.