Rolnicy nas alarmowali - nie dostajemy pieniędzy za mleko. O kłopotach finansowych rypińskiej mleczarni pisaliśmy wielkokrotnie. Zaległości finansowe doprowadziły ROTR Rypin na skraj upadku.
Przypominamy:
- ROTR Rypin tonie w mleku? Spółdzielnia ma duże kłopoty, a rolnicy nie dostają zapłaty
- ROTR Rypin ma potężne kłopoty, przyznał wiceminister. Rozmowa o agonii spółdzielni w Sejmie
- ROTR broni się przed upadłością. Nowy szef spółdzielni przedstawił wizję działań
- Dramat rypińskiej mleczarni ROTR. Restrukturyzacja? Upadłość?
Ponieważ nie wpłynęły oferty na dzierżawę mleczarni, a procedura sprzedaży wymaga czasu, syndyk postanowił uruchomić i prowadzić zakład, by świadczył usługi dla innych firm. Wykonywany są zlecenia dla kilku podmiotów, m.in. przy produkcji masła. Pracuje około 100 dotychczasowych pracowników ROTR.
Strefa AGRO Kujawsko-Pomorskie także na Facebooku
Trwają uruchomione przez syndyka procedury związane z przygotowaniem mleczarni do sprzedaży. Konieczne było przede wszystkim oszacowanie jej wartości. Proces trwał kilka miesięcy. Jak wyceniono, wartość majątku to niemal 80 milionów złotych. Syndyk złożył oszacowanie do sądu, konieczny jest czas na uprawomocnienie się dokumentów i obwieszczenia. Kolejnym etapem będą ogłoszenia o sprzedaży.
Więcej o sytuacji ROTR-u przeczytasz w czwartek, 7 lutego, w papierowym wydaniu Strefy AGRO, która będzie dołączona do "Gazety Pomorskiej".
Na produkcji w ROTR, nagranie z lutego 2017: