Olimpia Grudziądz zremisowała z Gedanią. Grudziądzanie odrobili straty

Daniel Ludwiński
Arkadiusz Wojtasiewicz
Olimpia rozpoczęła tegoroczne występy w III lidze od zdobycia jednego punktu - grudziądzanie zremisowali u siebie 1:1 (0:0) z Gedanią Gdańsk.

Sobotnie spotkanie, choć było pierwszym w kalendarzowym 2023, zaliczane było jeszcze do rundy jesiennej, gdyż pierwotnie miało odbyć się listopadzie, ale wówczas zostało przełożone. Formalnie, mimo gry w lutym, stawką meczu na szczycie było więc... mistrzostwo jesieni.

Polecamy

Po bezbramkowej pierwszej połowie piłkarze Olimpii mieli swoje dobre okazje wkrótce po wznowieniu gry. Marcin Warcholak, kapitan grudziądzan, dwukrotnie ładnie strzelał z dystansu, jednak każdorazowo jego próby były bronione przez golkipera Gedanii.

Niewykorzystane okazje zemściły się w 61. minucie spotkania, gdy Gedania odpowiedziała bramką Bartosza Zalewskiego. Olimpia musiała więc szukać szansy na wyrównania i zdołała ją znaleźć w 72. minucie - gola na wagę remisu strzelił rozpoczynający spotkanie na ławce rezerwowych Szymon Stanisławski.

Podział punktów oznacza, że żadna z drużyn nie wykorzystała szansy na objęcie prowadzenia w tabeli - po 17. kolejkach na czele są rezerwy Pogoni Szczecin z 38 punktami. Zarówno Olimpia, jak i Gedania, mają po 37 "oczek".

Olimpia Grudziądz - Gedania Gdańsk 1:1 (0:0)
Zalewski (61) - Stanisławski (72)
Olimpia:A. Olszewski - Warcholak, Rogala, Mich, A. Olszewski, Nawrocki - Winsztal, Owczarek, Kurowski, Skórecki - Amarildo

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani