MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pracownik włocławskiego Urzędu Miasta był pijany w godzinach pracy. Jaką decyzję w jego sprawie podjął magistrat?

Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
26 stycznia 2022 roku w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku, w sprawie nietrzeźwego pracownika, interweniowała policja. Mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie
26 stycznia 2022 roku w Urzędzie Miasta Włocławek przy Zielonym Rynku, w sprawie nietrzeźwego pracownika, interweniowała policja. Mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie Wojciech Alabrudziński
W środę 26 stycznia 2022 roku w Urzędzie Miasta przy ul. Zielony Rynek we Włocławku, pojawiła się policja. Interwencja dotyczyła nietrzeźwego pracownika. Okazało się, że mężczyzna miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Stracił już pracę w magistracie.

Wideo. Dodatek osłonowy. Można już składać wnioski

od 16 lat

W Urzędzie Miasta Włocławek interweniowała policja. Jeden z pracowników był pijany

W środę 26 stycznia 2022 roku, w godzinach południowych, włocławscy policjanci interweniowali w budynku Urzędu Miasta przy ul. Zielony Rynek. Interwencja dotyczyła nietrzeźwego pracownika. Przeprowadzone badanie wykazało, że 49-letni mężczyzna, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- W środę 26 stycznia 2022 roku, po godzinie 12 podjęliśmy interwencję przy ul. Zielony Rynek w związku z informacją o nietrzeźwym pracowniku. Na miejscu policjanci sprawdzili trzeźwość 49-latka, badanie wykazało w organizmie mężczyzny 2,6 promila alkoholu. W powyższej sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku wykroczenia z art. 70 par. 2 kw. - informuje Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Pijany pracownik Urzędu Miasta we Włocławku, stracił swoją posadę

Sytuację, do której doszło w ratuszu we Włocławku, potwierdza Angelika Wyrąbkiewicz, dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej i rzecznik prasowy włocławskiego magistratu. Warto zaznaczyć, że nietrzeźwy pracownik, jeszcze tego samego dnia stracił pracę w ratuszu.

- Zadziała się rzecz karygodna i skutek jest najgorszy z możliwych, bo z dniem wczorajszym (26 stycznia 2022 roku -przypis redakcji) umowa z pracownikiem została rozwiązana – informuje Angelika Wyrąbkiewicz, dodając że Urząd Miasta nie będzie szerzej komentował tej sprawy.

Trwa policyjne postępowanie w sprawie pracownika Urzędu Miasta Włocławek

W sprawie nietrzeźwego pracownika Urzędu Miasta we Włocławku, policja prowadzi postępowanie w kierunku wykroczenia z art. 70 par. 2 kodeksu wykroczeń. Artykuł 70 brzmi: „Wykonywanie czynności przez osobę do tego niezdolną”. Natomiast paragraf drugi mówi o tym, że „kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe”, podlega karze aresztu lub karze grzywny.

- Za wykroczenie z art. 70 par. 2 kw policjanci mogą nałożyć grzywnę w formie mandatu karnego do 500 złotych. Natomiast w przypadku skierowania sprawy do sądu, może grozić kara grzywny do 5 tysięcy złotych, albo kara aresztu – informuje Joanna Seligowska-Ostatek i dodaje, że po interwencji 26 stycznia 2022 roku, nietrzeźwy mężczyzna został przekazany pod opiekę rodziny.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska