Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stan wyjątkowy, wojsko w Warszawie, czołgi na ulicach - te wiadomości w związku z koronawirusem to fake newsy!

Marta Zalewska
Marta Zalewska
Uwaga! Informacje o wprowadzeniu stanu wojennego są NIEPRAWDZIWE! Na następnych stronach sprawdzisz, które z rozsyłanych w mediach społecznościowych wiadomości to fake newsy. Naciśnij strzałkę w prawo lub przesuń zdjęcie gestem.
Uwaga! Informacje o wprowadzeniu stanu wojennego są NIEPRAWDZIWE! Na następnych stronach sprawdzisz, które z rozsyłanych w mediach społecznościowych wiadomości to fake newsy. Naciśnij strzałkę w prawo lub przesuń zdjęcie gestem. Paweł Relikowski / zdjęcie ilustracyjne
W związku z epidemią koronawirusa rozpowszechnianych jest wiele nieprawdziwych wiadomości. Polska Policja przestrzega przed fake newsami na temat koronawirusa i publikuje informacje, w które nie należy wierzyć. Stan wyjątkowy, wojsko w Warszawie, czołgi na ulicach - zobaczcie wiadomości, które zostały zdementowane przez policję.

Policja ostrzega przed fake newsami o koronawirusie

Media społecznościowe zalewają informacje na temat sytuacji w Polsce w związku z koronawirusem. Niestety, wiele z tych wiadomości jest nieprawdziwych i nie ma nic wspólnego ze stanem faktycznym. Policja przestrzega przed fake newsami i dementuje wiele z informacji, które przekazują sobie użytkownicy na portalach społecznościowych oraz przez komunikatory internetowe. Zobaczcie w galerii popularne obecnie wiadomości, które SĄ NIEPRAWDZIWE:

Czytaj także

- Obecnie dostrzegamy kolejne „haniebne zachowania” - głównie w mediach społecznościowych oraz za pomocą komunikatorów przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki - są to niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie - podkreśla insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji.

Przekazywane są nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych zagrożeń, działań służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołujące wprost do paniki

Czytaj także

Nieprawdziwe informacje o koronawirusie w Polsce

Najczęściej pojawiającym się fake newsem związanym z zagrożeniem koronawirusem jest informacja o rzekomych planach wprowadzenia stanu wyjątkowego w Polsce. Użytkownicy messengera i whatsappa przesyłają sobie wiadomość o podziale Warszawy na strefy, gromadzeniu się wojska wokół stolicy, a nawet... czołgach na ulicach. Podobne posty publikują użytkownicy Facebooka, Twittera, czy Instagrama. Po raz kolejny podkreślamy, że te informacje NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z PRAWDĄ.

Czytaj także

- Jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych - przypomina insp. Mariusz Ciarka.

Jeśli docierają do Was informacje dotyczące koronawirusa i macie wątpliwości, czy są prawdziwe, napiszcie do nas na [email protected]. Zrobimy wszystko, by je zweryfikować.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska