Tauron I Liga: SMS Spała - BKS Visła Proline Bydgoszcz. Nerwowy trzeci set

Dariusz Knopik
Maciej Krysiak (atakuje) został wybrany MVP meczu SMS - BKS
Maciej Krysiak (atakuje) został wybrany MVP meczu SMS - BKS Dariusz Bloch
W 29. kolejce Tauron I Ligi BKS Visła Proline Bydgoszcz grał na wyjeździe z SMS Spała. Jeden set był bardzo zacięty i o jego rozstrzygnięciu decydowała gra na przewagi.

SMS Spała - BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3
Sety: 17:25, 18:25, 28:30
SMS: Szperlanowski 2, Potrykus 8, Przybyłek 7, Rybak 8, Serewis 6, Nowak 10, Kubacki (libero) oraz Dróżdż 1, Jańczyk 2, Nowik 0.
BKS: Wierzbicki 13, Krysiak 17, Radziwon 9, Elgert 4, Gutkowski 8, Cieślik 8, Bonisławski (libero) oraz Śliwka 1, Jędruszczak (libero).

Bydgoszczanie byli zdecydowanym faworytem z młodzieżą z SMS. Od początku ustawili sobie grę. Bardzo dobrze serwowali i już w pierwszym secie mieli na koncie cztery asy. Dziewięć "oczek" wywalczyli po kontrach. Zwycięstwo w inauguracyjnej partii byłoby bardziej okazałe, gdyby nie pozwolili się dać zablokować aż cztery razy.

Drugi set był bardziej wyrównany. Dopiero od stanu 13:13 to bydgoski zespół znowu przejmował inicjatywę. Sygnał do ataku dał Damian Wierzbicki, popisując się efektownym blokiem, po chwili Max Elgert zaserwował asa, a w następnej akcji Wierzbicki skończył kontrę. To uspokoiło bydgoskich siatkarzy, którzy spokojnie punktowali do końca.

Trzecia odsłona miała podobny przebieg. Znowu była walka punkt za punkt. Przy remisie 12:12 znowu z dobrej strony pokazał się Wierzbicki, który miał wsparcie w ataku w Kamilu Gutkowskim i Pawle Cieśliku w bloku. Po chwili było już 20:15 dla BKS. Niestety, gra bydgoszczan się załamała, ci kompletnie zatracili skuteczność i po chwili był remis 20:20. I znowu zaczęła się walka punkt za punkt. W nerwowej grze na przewagi lepsi byli podopieczni Michala Masnego, a dwa decydujące punkty zdobyli Damian Radziwon i Gutkowski.

Zobaczcie także

Po tej wygranej bydgoszczanie awansowali na trzecie miejsce w tabeli przynajmniej na 24 godziny do czasu zakończenia meczu Gwardii Wrocław z Norwidem Częstochowa.

Ostatni mecz w sezonie zasadniczym BKS Visła Proline zagra w przyszły czwartek (13.04) na wyjeździe z MKS Będzin.