Tauron I Liga: ZAKSA Strzelce Opolskie - BKS Visła Proline Bydgoszcz [relacja]

Dariusz Knopik
Jan Galabov i Damian Wierzbicki (nr 9) oraz Igor Yudin poprowadzili bydgoski zespół do zwycięstwa w Strzelcach Opolskich Tomasz Czachorowski
W 13. kolejce Tauron I Ligi siatkarzy BKS Visła Proline Bydgoszczy wygrała w Strzelcach Opolskich. To było dziesiąte zwycięstwo podopiecznych Marcina Ogonowskiego w sezonie.

ZAKSA Strzelce Opolskie - BKS Visła Proline Bydgoszcz 0:3
Sety: 22:25, 20:25, 23:25
ZAKSA: Jacznik 0, Zapłacki 2, Kosian 8, Kłęk 18, Wójtowicz 9, Kramczyński 9, Gawron (libero), Kamracki (libero) oraz Szczechowicz 0, Kaciczak 6.
BKS: Yudin 12, Kaźmierczak 6, Wierzbicki 16, Galabov 12, Radziwon 1, Masny 2, Bonisławski (libero) oraz Owczarz 0, Narkowicz 1.

Bydgoszczanie byli zdecydowanym faworytem spotkania z trzynastym zespołem zaplecza męskiej elity. Jednak początek inauguracyjnego seta tego nie potwierdzał. Siatkarze BKS Visła Proline przegrywali już 9:13. Podopieczni Marcina Ogonowskiego szybko jednak się poprawili, głównie w ataku. Odrobili straty, wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali.

POLECAMY

Drugi set do połowy był wyrównany, ale to bydgoscy siatkarze częściej byli na prowadzeniu. Kluczowy moment był przy stanie 15:15 wtedy zdobyli najpierw dwa punkty z rzędu, a potem jeszcze trzy. Prowadzili 20:15 i spokojnie dograli do końca.

W trzeciej odsłonie gra długo nie układała się po myśli bydgoszczan, którzy przegrywali już 12:16, ale od tego momentu zaczęli gonić rywala. Wyszli na prowadzenie 19:18, ale po chwili przegrywali już 21:23. Jednak ostatnie akcje należały do nich. Wygrali cztery kolejne i w sumie cały mecz. Warto dodać, że po raz pierwszy w sezonie w wyjściowym składzie zagrał Igor Yudin, który został wybrany najlepszym graczem meczu i otrzymał statuetkę MVP.

Już w środę bydgoszczanie rozegrają zaległy mecz na wyjeździe z MKS Będzin.