https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W powiecie aleksandrowskim policja rozpoczęła akcję "Pieszy"

"Pieszy" to akcja ukierunkowana na wykroczenia, których skutkiem mogą być wypadki z udziałem właśnie osób pieszych. Potrwa trzy dni.
"Pieszy" to akcja ukierunkowana na wykroczenia, których skutkiem mogą być wypadki z udziałem właśnie osób pieszych. Potrwa trzy dni. Janusz Wójtowicz
"Pieszy" to akcja ukierunkowana na wykroczenia, których skutkiem mogą być wypadki z udziałem właśnie osób pieszych. Potrwa trzy dni.

Dzisiejszego poranka aleksandrowscy policjanci rozpoczęli trzydniowa akcję pod kryptonimem „Pieszy”. Zwracają szczególną uwagę na wykroczenia, które mogą zakończyć wypadkami z udziałem pieszych. Kontrolują, czy piesi poruszają się prawidłową stroną drogi, czy noszą odblaski, czy przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych.

Zwracają tez uwagę na kierujących pojazdami kierowcy, którzy swoim zachowaniem mogą narażać na niebezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Kobieta z walizką z Bydgoszczy. Kim jest?

- Okres jesienno-zimowy to czas, gdy częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych. Mają na to wpływ między innymi warunki atmosferyczne: szybko zapadający zmrok, mgły, opady deszczu i śniegu, silny wiatr. Przyczyn wypadków należy też upatrywać w nieprawidłowym zachowaniu się kierujących względem pieszych, ale i w niefrasobliwości samych pieszych i tłumaczy mł. asp. Marta Białkowska - Błachowicz, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej policji w Aleksandrowie kujawskim.

Dlaczego warto nosić odblaski? Mówi Sławek Piotrowski.

Komentarze 26

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Haha
G
Gość
Samej radosci i duzo miłości Andrzejku
G
Gość
Miłej gwiazdki Panie Komendanci duzo prezentów i jaknajmniej fachowców z Torunia
G
Gość
Happy New Year 2017 sir comendante Andriu
k
kierowca

Policja zauważa, że wśród ofiar wypadków drogowych są najczęściej osoby w wieku powyżej 60 lat.

Policja ostrzega najczęstsze ofiary wypadków ulicznych to seniorzy.

Seniorzy 60+ w zeszłym roku uczestniczyli w 20% zdarzeń na jezdniach, aż 38 % osób z tej grupy to ofiary śmiertelne.

Do listopada bieżącego roku policja odnotowała już 19% wypadków z udziałem starszych osób, ich śmiertelność to 37%, więc wyniki tych statystyk pokrywają się z zeszłorocznymi.

To duże liczby, które zmobilizowały policję do wprowadzenia akcji profilaktycznej.

Funkcjonariusze policji w czasie spotkań uświadamiają seniorów w tematyce podstawowej, jaką jest zachowanie pieszych w czasie przechodzenia przez jezdnię.

Osoby starsze często przekraczają ulice w miejscach nieoznaczonych czy wręcz niedozwolonych, niejednokrotnie na czerwonym świetle zapalonym dla pieszych.

Ludzie starsi często nie zwracają uwagi na zmiany w ruchu kołowym i pieszym, bądź nowe oznaczenia na ulicach i chodzą tak, jak uważają za stosowne, narażając się tym na wypadek.

Wielu seniorów ma problemy ze wzrokiem i słuchem. Policja uczula, by osoby w tym stanie nie poruszały się same po ulicach i jezdniach.

Mimo, że wiele osób starszych rozważnie i sensownie zachowuje się na drodze, jednak czas jesienno-zimowy sprzyja wzrostowi liczby wypadków.

Widoczność jest ograniczona, ponieważ zapada wcześnie zmrok, wilgotny asfalt odbija światła jak lustro, pada śnieg i kaptury na głowach sprawiają, że w porę nie możemy zareagować.

Seniorzy muszą uważać na ulicach, ale również kierowcy powinni jeździć z rozwagą.

Policja w czasie swojej akcji będzie zwracała baczną uwagę również na prawidłową jazdę samochodów, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa pieszych.

 

G
Gość
Wszystkiego najlepszego Panie Andrzeju zycze aby do końca roku powołano Pana na stanowisko komendanta powiatowego policji.
G
Gość
Dokładnie bo wazeliny z Torunia zgarnęli miejscowym wszystko conajlepsze. Wypad do CT robic kariery
G
Gość
Zagrożeniem są sami ludzie dla siebie
G
Gość
Prawds
W
Wyklęty
To obcy komendanci w nas nie wierzyli i każdy z nich ze sobą zabierał bandę spadochroniarzy którzy łapali dobre stanowiska inic nie robili. Zawsze była mowa ze to miejscowi są winni złej atmosfery a nie toruńskie nasienie. Co to za fachowcy jak z pocałowaniem ręki Toruń ich oddał do Aleksandrowa. Za dareczka było tylko dwóch układowców ale wojtus miał ich całe stado . Teraz z tymi ikladowcami będzie musiał się męczyć Andrzej bo nie takie proste wymienić np naczelnika wkr. Tak szczerze to wszystkie stanowiska w tej komendzie to spady z Bydgoszczy Torunia Wąbrzeźna wypromowani przez kumpli komendantów . To smutne i nie ma co się dziwić ze miejscowi są wkur**eni.
G
Gość
Bo my w siebie nie wierzymy a szkoda
G
Gość
To Andrzej zadowolony z tych oficerów toruńskich co jeden to lepszy i pracowitszych tylko bez zasilania machelskiego. Andrzej pogoń to towarzystwo i zostań wreszcie powiatowym.
P
PSPS

lepszy oficer z Torunia niz  byc tutejszym oficerem i przez swoja glupote juz nim nie byc;)
 

M
M.O.
W sumie racja z tymi spadami... ktoś kto w Toruniu nie nadaje się, w Aleksandrowie zostaje oficerem... przypadek?
G
Gość
Potrzebni , a co tak wielkiego zdziałali. Kowboje prowincji, gdzie większość nie zrobiłaby kariery w Toruniu to udają ze pracują w aleksandrowie. Dziesiątki toruńskich spadów pozostałych po super komendantach tez z Torunia. Jakości pracy brak, kultury brak .
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska