Jednym z najważniejszych elementów w jaki wyposażony został gabinet jest specjalny podnośnik, który ułatwia transport osób niepełnosprawnych na fotel ginekologiczny oraz na kozetkę do badań USG. Ta innowacyjna technologia zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas wykonywania procedur medycznych. Na wprost kozetki jest umieszczony monitor, na którym pacjentka widzi zapis aktualnie wykonywanego badania, tak by nie musiała się odwracać na bok.
- Kobiety niepełnosprawne, które będą potrzebowały wsparcia naszych specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa będą mogły teraz w sposób wygodny i godny taką wizytę odbyć - dodaje Agata Kurkowska, dyrektor szpitala w Grudziądzu.
Jest też sprzęt do połączenia się z tłumaczem migowym. Do gabinetu może wejść także pies asystujący niewidomej pacjentce
Gabinet został również wyposażony w sprzęt dedykowany głuchoniemym, co eliminuje bariery komunikacyjne i umożliwia pełne zrozumienie. - Mamy możliwość skorzystania z urządzeń wspomagających kontakt z pacjentką niedosłyszącą poprzez połączenie z tłumaczem języka migowego - wyjaśnia dr n. med. Paweł Sadłecki, ordynator oddziału ginekologiczno - położniczego szpitala w Grudziądzu.
Z kolei zastępca dyrektora szpitala, Izabela Hirsch - Lewandowska dodaje: - Co ważne, pacjentka niewidoma może także wejść do gabinetu z psem asystującym.
Jak mogą umówić się na wizytę u ginekologa pacjentki niepełnosprawne? Zarówno osobiście, telefonicznie jak i mejlowo. - Zapisy prowadzimy w poniedziałki, środy, czwartki i piątki. Wizyta będzie umawiana na godzinę 13 - wyjaśnia Ilona Chojnowska, oddziałowa oddziału ginekologiczno-położniczego. - Personel będzie wiedział wcześniej o wizycie pacjentki niepełnosprawnej tak, by mógł powiadomić lekarza dyżurnego, który danego dnia będzie pracował w poradni ginekologiczno - położniczej. I to lekarz przyjdzie do pacjentki, a nie pacjentka do lekarza, więc jest to też duże udogodnienie.
I tak rejestracja:
osobista w Centralnej Rejestracji w szpitalu
telefoniczna pod nr: 56 641 4444
mejlowa: [email protected]
Pisaliśmy także:
W Kujawsko - Pomorskiem jest 98 tysięcy niepełnosprawnych kobiet
Jak się dowiadujemy z portalu Kujawsko - Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, w naszym regionie jest 98 tysięcy kobiet z niepełnosprawnością, z czego 5 317 to mieszkanki Grudziądza.
Zorganizowanie nowoczesnego gabinetu ginekologicznego z ułatwionym dostępem dla niepełnosprawnych pań w grudziądzkim szpitalu było możliwe dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Całkowity koszt projektu to ponad 72,6 tys. zł, z czego dotacja wyniosła ponad 58 tys. zł.
W ramach projektu zakupiono dokładnie:
fotel ginekologiczny z regulacją wysokości siedziska,
leżankę z regulacją wysokości,
podnośnik mobilny ,
usługę online tłumacza migowego,
dwa tablety do obsługi tłumaczenia online,
dwie pętle indukcyjne wzmacniające poziom słyszalności dźwięku
Dodajmy, że grudziądzki oddział ginekologiczno - położniczy ma też przystosowane dla niepełnosprawnych pacjentek: łazienki i pokój po porodzie. Zdjęcia w naszej galerii poniżej.
