Zawisza Bydgoszcz wygrał w Legnicy!

(emka) (emka)
W meczu 3. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi Zawisza Bydgoszcz pokonał na wyjeździe Miedź Legnica 2:1.

Drugie wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2012/13 odnieśli w niedzielę piłkarze Zawiszy. Bydgoszczanie na trudnym terenie w Legnicy pokonali 2:1 miejscową Miedź. Wynik spotkania został ustalony w pierwszej połowie, w której goście zagrali bardzo dojrzale i skutecznie. Po zmianie stron podopieczni Jurija Szatałowa ograniczyli się tylko do obrony wyniku i mieli sporo szczęścia, że utrzymali prowadzenie..

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!

Spotkanie znakomicie ułożyło się dla zawiszan. Już w 4 minucie meczu świetną akcję lewą stroną przeprowadził Adrian Błąd. Skrzydłowy gości podał do Pawła Zawistowskiego, którego strzał obronił Aleksander Ptak. Przy dobitce Pawła Abbotta bramkarz Miedzi był już bez szans. Osiem minut później było już jednak 1:1. Po zagraniu piłki ręką przez Bartosza Kopacza w polu karnym sędzia podyktował dla beniaminka rzut karny. A jedenastkę na gola zamienił Jakub Grzegorzewski. Bydgoszczanie nie zamierzali jednak rezygnować i nadal grali "swoją" piłkę. W 22 minucie Zawistowski z rzutu wolnego wrzucił piłkę w pole karne rywala, Ptak wybił futbolówkę przed siebie, a Abbott z 6 metrów zdobył drugiego gola i - jak się później okazało - ustalił wynik spotkania.

Po trzech meczach Zawisza ma więc na swoim koncie 7 punktów i jest na drugim miejscu w tabeli. Prowadzi z kompletem "oczek" Flota.