Nabór wniosków ruszył 15 października. Inwestycja warta jest ponad 60 milionów złotych. Ratusz będzie zabiegał o wsparcie z rządowego programu ze środków Funduszu Dopłat, którego obsługę prowadzi Bank Gospodarstwa Krajowego. Roboty budowlane powinny ruszyć w drugim kwartale przyszłego roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to pierwsi lokatorzy otrzymają klucze do mieszkań na przełomie 2020-2021 roku.
Na osiedlu będą cztery budynki, w sumie z 288 mieszkaniami. Lokale będą miały pow. od blisko 30 do ponad 70 metrów kwadratowych. Wysokość czynszu ustalą radni stosowną uchwałą. Część lokali będzie też dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, jak również tych, które nie widzą lub są słabowidzące. W sumie będzie czternaście typów mieszkań. Będą to mieszkania „pod klucz”.
Mieszkańcy osiedla będą mogli liczyć na tereny zielone, plac zabaw, siłownię pod chmurką. Do każdego z mieszkań będzie przyporządkowane jedno miejsce parkingowe, a na najniższej kondygnacji znajdą się komórki lokatorskie. Kto może ubiegać się o przydział takiego lokalu? Osoba, która wykaże się takimi dochodami, które będą gwarantowały płacenie czynszu. To nie wszystko.
- To projekt dla tych osób, które z racji wyższych dochodów nie mogą być najemcami mieszkań socjalnych i komunalnych i jednocześnie nie są w stanie spełnić restrykcyjnych kryteriów banków i skorzystać z ofert komercyjnych - tłumaczył podczas jednej z konferencji prasowych Marek Wojtkowski, prezydent.
Dodajmy, iż w czwartek prezydent Marek Wojtkowski podpisał projekty list przydziału lokali mieszkalnych i socjalnych na rok 2020. Listy zostały wywieszone w siedzibie Urzędu Miasta przy pl. Zielony Rynek 13/15 oraz przy ul. 3 Maja 22. Po zapoznaniu się z ich propozycjami zainteresowani mogą składać odwołania w terminie do 15 listopada 2019 roku w Biurze Obsługi Mieszkańców UM pisząc do Prezydenta Miasta Włocławek. Po przeanalizowaniu odwołań ostateczne listy przydziału lokali zostaną wywieszone do 31 grudnia tego roku.
Wideo. Elektryczne autobusy we Włocławku
