Kampus Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej przy ul....

  Kampus Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej przy ul. Toruńskiej. Zobacz wizualizację

  (ak)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tak będzie wyglądał gmach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej od strony ulicy Toruńskiej po zakończeniu inwestycji w 2010 r.

  Tak będzie wyglądał gmach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej od strony ulicy Toruńskiej po zakończeniu inwestycji w 2010 r.

  Rozstrzygnięto przetarg na budowę drugiego skrzydła Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej. Wiemy już jak będzie wyglądał cały gmach uczelni w 2010 roku.
  Tak będzie wyglądał gmach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej od strony ulicy Toruńskiej po zakończeniu inwestycji w 2010 r.

  Tak będzie wyglądał gmach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej od strony ulicy Toruńskiej po zakończeniu inwestycji w 2010 r.  Budynek przy ul. Toruńskiej 55-57 w Bydgoszczy postawi zwycięzca przetargu - Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Lech".

  Do roboty zabierze się już 17 sierpnia, żeby oddać gmach w stanie surowym w styczniu 2010 roku. Sale zapełnią się studentami w następnym roku akademickim - 2010 na 2011. Koszt inwestycji to około 8 mln zł.

  Budowę całego kompleksu przy ul. Toruńskiej podzielono na trzy etapy.
  Pierwszy budynek dydaktyczny oddano do użytku już w styczniu ubiegłego roku. Ma powierzchnię 3 tysięcy metrów kwadratowych. Mieszczą się w nim sale dydaktyczne, trzy sale wykładowe (na 250 osób każda), dziekanaty i bufet.

  - Drugi, który powstanie od strony zachodniej, będzie jego lustrzanym odbiciem. Wewnątrz zmieni się jedynie układ niektórych sal, a aula na ostatnim piętrze zostanie powiększona i pomieści 450 osób - mówi Roman Czakowski, kanclerz Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. - W salach na parterze mieścić się będą laboratoria i pracownie dla studentów uruchamianego od nowego roku budownictwa. Program nauki przewiduje w nich zajęcia dopiero w trzecim semestrze, więc z ich udostępnieniem na pewno zdążymy - zapewnia kanclerz.


  Firma, która wygrała przetarg, wykona także podpiwniczenie pod trzecią część - oszklony budynek łączący oba skrzydła. Wszystko po to, by umożliwić oddanie do użytku (w październiku 2009) parkingu wzdłuż budynku.

  Łącznik to ostatnia część budowy kompleksu. Będzie tam siedziba władz uczelni oraz administracji. Znajdzie się także miejsce dla działającego już na uczelni Międzynarodowego Centrum Nauki i Edukacji oraz galerii. Bezpośrednio do łącznika (od strony Brdy) będzie przylegać audytorium na 800 osób. Budowę tej części zaplanowano na rok 2010 lub 2011. Zależy to od tego, czy uczelnia otrzyma dotacje z Unii Europejskiej, o które zamierza w tym roku wystąpić.

  Niewykluczone, że kampus przy ul. Toruńskiej wzbogaci się także o halę sportową z podziemnym parkingiem. Ta inwestycja będzie możliwa, jeżeli uczelni uda się zrealizować plan poszerzenia działki od strony zachodniej.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy