Mecz towarzyski: Chojniczanka Chojnice wygrała z Wdą [wideo]

W piątek wieczorem na sztucznym boisku Zawiszy w Bydgoszczy Chojniczanka pokonał Wdę Świecie 4:2. W jej barwach oficjalnie zaprezentował się Szymon Kaźmierowski.

WDA - CHOJNICZANKA 2:4 (0:3)

BRAMKI: 0:1 Szymon Kaźmierowski (13.), 0:2 Konrad Hajdamowicz (19.), 0:3 Sz. Kaźmierowski (31.), 1:3 Bartosz Czerwiński (58.), 2:3 Arkadiusz Woźniak (60.), 2:4 Sławomir Ziemak (85-karny)
WDA - 1. połowa: Tatera - Pieniądz, Żurek, A. Raszka, Wenerski - Urbański, Brzeziński - Olszewski, Szczygielski, Grzywaczewski - Kordowski. 2 połowa: Tomaszewski - Kiełpiński, Łożyński, A. Raszka (65. Jabłoński), Skupin - Subkowski, Żurowski - Talaśka, Czerwiński, Szal - Woźniak
CHOJNICZANKA: Baran (10. Szafrański) - Andruszczak (65. Arndt), Trzebiński (46. Sierant), Kaśnikowski (46. Jakosz), Lenart - Noga (70. Trzebiński), Atanacković, Parzy (46. Ziemak), Hajdamowicz - Kaźmierowski (46. Gibczyński), Magdziński (46. Kowal).

Szymon Kaźmierowski zagrał już w poprzednich sparingach, ale wówczas jego personalia utrzymywane były w tajemnicy. Wczoraj zaprezentował się już oficjalnie. To kolejny gracz Chojniczanki mający za sobą grę w ekstraklasie. Ostatnio był piłkarzem Polonii Warszawa. Jest wychowankiem Groclinu Grodzisk Wielkopolski.

Kaźmierowski w 1. połowie piątkowego sparingu dał się mocno we znaki defensywie i bramkarzowi Wdy. Strzelił dwa gole. Trzecie trafienie dla drugoligowca dołożył Konrad Hajdanowicz. Świecianie mieli też swoje okazje bramkowe, ale nie wykorzystali ich Daniel Grzywaczewski i Mateusz Kordowski.
Po przerwie inicjatywę przejął trzecioligowiec, który szybko strzelił dwa gole. Najpierw do siatki trafił Bartosz Czerwiński, a 120 sekund po nim Arkadiusz Woźniak. Potem świecianie mieli trzy okazje, by doprowadzić do remisu. Zmarnowali je Woźniak, Adrian Talaśka i Krzysztof Łożyński. W 85. min. Łożyński sfaulował w obrębie pola karnego Konrada Hajdamowicza. Sędzia podyktował “jedenastkę", którą na gola zamienił Sławomir Ziemak. Dodajmy, że dużym pechowcem meczu okazał się bramkarz Chojniczanki Krzysztof Baran, który w 10. min. doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry.

W drużynie ze Świecia testowani w 1. połowie byli bramkarz Spójni Białe Błota Mariusz Tatera oraz Mikołaj Pieniądz. Ten drugi to wychowanek Zawiszy, który obecnie jest graczem Cracovii Kraków (Młoda Ekstraklasa). Na początku przyszłego tygodnia okaże się czy obaj będą reprezentować barwy Wdy. Przeciw Chojniczance, z powodu kontuzji nie zagrał Dariusz Jackiewicz.