Jednym z celów imprezy był konkurs na najciekawszą prezentację stoisk. Wśród grup lokalnych z całego województwa m.in.: "Doliny Drwęcy", "Zakole Dolnej Wisły", "Ziemia Gotyku", "Podgrodzia Toruńskiego", czy "Partnerstwa Bory Tucholskie" nie zabrakło fundacji z powiatu nakielskiego: "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk".
- Partnerstwa przygotowały stoiska z tym co dla nich charakterystyczne, ze swoim dorobkiem, folklorem i kulinarnymi pysznościami. Na naszym stole znalazły się: drożdżówka Bogumiły Kolebacz, Leberka z gęsi Ludwiki Mrówczyńskiej, Jesienne Smarowidło Doroty Romińskiej, Wiśnie drążone Adeli Szykownej i Keks świąteczny Barbary Jasińskiej - opowiada Marietta Błaszkiewicz z zarządu fundacji Partnerstwa dla Krajny i Pałuk.
- _Elementami dekoracyjnymi były prace naszych lokalnych artystów, m.in. Barbary Jasińskiej, Iwony Pyry, Bogumiły Kolebacz, Mariana Sałagana, Alego Jasińskiego, stroje pałuckie i krajeńskie i to co wokół nas piękne - grzyby, jabłka, jarzębina, kwiaty i dynie - _dodaje Błaszczyńska.
Jury doceniło wysiłki artystów i gospodyń. Nagrodziło prezentację z Krajny i Pałuk pierwszym miejscem. **
Trochę folkloru i jadła
(ms)

Wśród stoisk równych sobie nie miała prezentacja z Krajny i Pałuk.
Za najlepszą prezentację stoiska fundacja Partnerstwo dla Krajny i Pałuk zdobyła pierwsze miejsce w Przysieku, podczas imprezy "Barwy lata, dary jesieni" oraz XII Ogólnopolskich Dożynek Ekologicznych. To kolejny sukces.