Olimpia Grudziądz odpadła z Pucharu Polski!

DK
Marcin Kaczmarek okazał się pechowym wykonawcą jedenastki. Nie udało się mu pokonać bramkarza Legionovii i Olimpia odpadła z Pucharu Polski Piotr Bilski
Olimpia Grudziądz w I rundzie Pucharu Polski przegrała po rzutach karnych ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 4:5 i odpadła z rozgrywek.

ŚWIT - OLIMPIA 5:4 po rzutach karnych 2:2 (1:2, 2:2)
Bramki: Piotr Basiuk (34), Mariusz Gabrych (86) - Robert Janicki (7, 42).
Rzuty karne: 0-1 Daniel Feruga, 1-1 Kamil Dankowski, 1-2 Damian Michalik, 2-2 Kamil Wolski, 2-3 Maciej Wolski, 3-3 Piotr Basiuk, 3-4 Marcin Woźniak, 4-4 Mariusz Gabrych, 4-4 Marcin Kaczmarek (obroniony), 5-4 Marcin Kozłowski.
ŚWIT: Prus - Perzyna (59. Wiśniewski), Dankowski, Drwęcki, Przysowa - Steć (83. Pałczyński), Dara (59. Pomorski), Kozłowski, K. Wolski, Basiuk - Gabrych.
OLIMPIA: Królczyk - Ciechanowski, Żitko, Woźniak, Wawszczyk - 17. Eusebio (54. Klichowicz), Janicki (74. M. Wolski), Kurowski, Feruga, Kaczmarek - Salmikivi (64. Michalik).
Żółte kartki: Basiuk, Dankowski, Gabrych - Wawszczyk, Ciechanowski.

Spotkanie z trzecioligowcem zaczęło się bardzo dobrze dla grudziądzan. Już w 7. minucie na prowadzenie biało-zielonych wyprowadził Robert Janicki, który w piątek został nowym graczem Olimpii. Wykorzystał prostopadłe podanie Kamila Kurowskiego. Niestety, chwila nieuwagi przy rzucie rożnym kosztowała podopiecznych Jacka Paszulewicza stratę gola. Jednak przed przerwą zespół z Grudziądza odzyskał prowadzenie. Ponownie trafił Janicki, którego dokładnym podaniem obsłużył Daniel Feruga.

Po przerwie grudziądzanie kontrolowali wydarzenia na boisku. Stwarzali sobie okazje, ale zawodziła ich skuteczność. Te niewykorzystane okazje zemściły się w końcówce spotkania, kiedy biało-zieloni stracili gola.

Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 17.

W ten sposób doszło do dogrywki. W niej wynik nie uległ zmianie i sędzia zarządził serię rzutów karnych. W ostatniej serii pomylił się Marcin Kaczmarek, a że inni trafiali, to Olimpia odpadła z rozgrywek. Tym samym Świt odprawił drugiego pierwszoligowca, bo w poprzedniej rundzie rozgromił Odrę Opole 5:0. Teraz zespół z Grudziądza będzie mógł skupić się tylko i wyłącznie na rozgrywkach Nice I ligi, które rozpoczynają się w przyszłą sobotę.