Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Propozycje Macieja Glamowskiego i jego kandydatów dla mieszkańców osiedli w Grudziądzu. Zobacz zdjęcia

Piotr Bilski
Piotr Bilski
Daniel Dreyer
Daniel Dreyer
Maciej Glamowski zaprezentował swoje propozycje programowe oraz kandydatki 
 i kandydatów na radnych
Maciej Glamowski zaprezentował swoje propozycje programowe oraz kandydatki i kandydatów na radnych Piotr Bilski
O planach i pomysłach dla osiedli Strzemięcin, Rządz, Mniszek ubiegający się o reelekcję prezydent Grudziądza Maciej Glamowski oraz kandydaci na radnych z jego listy mówili dziś (2 kwietnia). Wcześniej Glamowski prezentował program oraz kandydatów na radnych osiedli Tarpno i Owczarki.

Propozycje KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Macieja Glamowskiego dla okręgu nr 4

We wtorek, 2 kwietnia, Maciej Glamowski, urzędujący prezydent Grudziądza, ubiegający się o ponowny wybór na to stanowisko, zaprezentował swoją ofertę i swoich kandydatów na radnych w okręgu wyborczym nr 4, który obejmuje osiedla Strzemięcin, Rządz, Mniszek, Chełmińskie w Grudziądzu.

KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski zaprosił na konferencję prasową we wtorek 2 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 przy ul. Śniadeckich 82 na tarasie widoikowym
KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz M. Glamowski zaprosił na konferencję prasową we wtorek 2 kwietnia 2024 r. o godz. 9.00 przy ul. Śniadeckich 82 na tarasie widoikowym Piotr Bilski

Glamowski przypomniał, o inwestycjach, które zostały przeprowadzone w tych dzielnicach, w czasie kończącej się kadencji, m.in.

  • modernizacji ul. Jackowskiego,

  • modernizacji ul. Północnej.

W najbliższym czasie na Strzemięcinie największą inwestycją będzie - oczekiwana od dawna budowa pływalni przy Szkole Podstawowej nr 7 wraz z jej termomodernizacją oraz budową drogi dojazdowej. - Pozyskaliśmy pieniądze, przygotowaliśmy dokumentację na basen przyszkolny, wybieramy wykonawcę tej inwestycji - mówił Glamowski. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Glamowski zapowiedział modernizacje dróg na osiedlu domów jednorodzinnych - jeszcze w tym roku ruszyć mają prace na ul. Baczyńskiego, Wągla, Orzeszkowej, Asnyka, później na ul. Grota Roweckiego.

Na osiedlu Chełmińskim planowana jest modernizacja ul. Wawrzyniaka oraz przygotowanie dokumentacji na remontu ul. Wyspiańskiego i ulic łączących Wyspiańskiego z Jackowskiego.

Jak przypomniał Glamowski, na Rządzu trwa właśnie budowa nowego układu komunikacyjnego ul. Kulerskiego, Sosnkowskiego, węzła przesiadkowego. Miasto przygotowuje się do rozwoju sieci tramwajowej z Rządza w kierunku Mniszka.

W Mniszku realizowana będzie przebudowa ulic. - Pozyskaliśmy ponad 60 mln zł dofinansowania na przebudowę układu drogowego, m.in. ul. Jeziornej, Malczewskiego. Modernizacja będzie obejmowała także ulicę Pomorską czy al. Sportowców. Również wybudowanie ronda na Szosie Toruńskiej - wylicza Glamowski. Pisaliśmy o tym TUTAJ

Inwestujemy w zrównoważony rozwój. Każda dzielnica dla nas jest ważna i każdy obszar funkcjonowania miasta również jest ważny: czy kultura, edukacja, czy sport - mówił Maciej Glamowski.

"Jedynką" na liście KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz w okręgu nr 4 jest Szymon Gurbin, wiceprezydent miasta i kandydat na radnego.

Gurbin podkreśla konieczność zbudowania na tych osiedlach mieszkań komunalnych dostępnych dla ludzi młodych.

Chcielibyśmy, aby tutaj były lokowane takie inwestycje, które będą sprawiały, że na osiedla będzie warto przyjechać z centrum miasta - mówił Szymon Gurbin. I dodawał: - Chcemy, aby osiedla stały się miejscami, które integrują lokalne społeczności.

Propozycje KWW Sojusz Obywatelski Grudziądz Macieja Glamowskiego dla okręgu nr 1

Kilkanaście dni wcześniej Glamowski prezentował kandydatki i kandydatów ze swojego komitetu do rady miejskiej z okręgu nr 1 obejmującego m.in. Tarpno i Owczarki.

Maciej Glamowski, zaprezentował kandydatki i kandydatów na radnych w okręgu wyborczym nr 1 w Grudziądzu
Maciej Glamowski, zaprezentował kandydatki i kandydatów na radnych w okręgu wyborczym nr 1 w Grudziądzu Daniel Dreyer

Jak mówił Glamowski, w Owczarkach w ostatnich latach zainwestowano bardzo dużo, m.in. w drogi osiedlowe (wykonano np. Morelową, Platanową, trwają prace na Jaworowej). Wybudowano też nowy segment Szkoły Podstawowej nr 4.

Niebawem ruszyć ma gruntowna modernizacja ul. Dębowej, na którą miasto ma już zarezerwowane pieniądze. - Rozpiszemy przetarg na budowę mostka na ul. Jaśminowej, chodzi o to, aby stworzyć bezpieczne dojście dzieci do szkoły, do kompleksu edukacyjnego - mówił Glamowski. Zapowiedział przygotowanie dokumentacji na modernizacje kolejnych ulic.

W Tarpnie największą inwestycją tej kadencji była przebudowa ul. Kruszelnickiego. Planowana jest termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 18 oraz budowa przyszkolnego basenu wraz bezpiecznym dojazdem do szkoły.

Dużą inwestycją zaplanowaną na najbliższy czas będzie budowa ul. Mieszka I, która połączy pętlę autobusowo-tramwajową w Tarpnie z gminą wiejską Grudziądz, co skróci dojazd z Nowej Wsi i będzie alternatywą dla ulicy Poniatowskiego.

Jak zapowiada Glamowski, w przyszłej kadencji rozwiązany zostanie problem osiedla domków jednorodzinnych na osiedlu domków jednorodzinnych w okolicach ulic Ossowskiego, Gromady Grudziąż, Sambora. Zostanie wybudowana kanalizacja deszczowa ze zbiornikiem retencyjnym, a później przebudowane ulice. - Dokumentacja jest częściowo przygotowana, a częściowo w przygotowaniu -mówił Glamowski.

Pozyskaliśmy środki - około 7 mln zł - na przebudowę ul. Fortecznej i Jagiełły, będą to środki pochodzące z budżetu MON - podkreślał Glamowski.

Obecnie urzędujący prezydent Grudziądza zapowiedział, że są też plany rewitalizacji basenów otwartych. Dokumentacja jest przygotowana. - Miasto zagwarantowało środki na wkład własny - mówił Glamowski, który resztę pieniędzy - w sumie to kilkanaście mln zł - chce pozyskać z KPO.

Glamowski przypomniał też o planie rewitalizacji parku nad jeziorem w Tarpnie wraz z utworzeniem tutaj Centrum Edukacji Przyrodniczej oraz budową prowadzącej tutaj ścieżki rowerowej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- To okręg, w którym się bardzo dobrze mieszka i mam nadzieję będzie się mieszkało jeszcze lepiej. To okręg, który ma dużo atutów m.in. jezioro Tarpieńskie. Cały czas chcemy zwiększać atrakcyjność tego miejsca - mówiła Róża Lewandowska, wiceprezydent Grudziądza, która jest "jedynką" wśród kandydatów KWW Sojusz Obywatelskie Grudziądz w tym okręgu wyborczym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska