Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Bydgoszczy już można kupować jedzenie... w ciemno. Jak działa popularna aplikacja na telefon?

Hanna Walenczykowska
Hanna Walenczykowska
Bydgoszczanie marnują coraz mniejsze ilości jedzenia. Produkty, które nie zostały sprzedane trafiają do paczek-niespodzianek. Można je kupić dzięki aplikacji Too Good To Go.
Bydgoszczanie marnują coraz mniejsze ilości jedzenia. Produkty, które nie zostały sprzedane trafiają do paczek-niespodzianek. Można je kupić dzięki aplikacji Too Good To Go. Małgorzata Genca
Aplikacja Too Good To Go dostępna jest już w województwie kujawsko-pomorskim! Do oficjalnej walki z marnowaniem jedzenia jako pierwsza dołączyła Bydgoszcz. Mieszkańcy mogą korzystać z aplikacji i kupić niesprzedane danego dnia jedzenie z lokalnych restauracji, kawiarni, cukierni i sklepów.

Śniadanie - najważniejszy posiłek dnia. Dlaczego warto jeść śniadania?

Aplikacja Too Good To Go została udostępniona mieszkańcom Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego.

- Dołączyliśmy do tej akcji, ponieważ nie chcemy wyrzucać pieczywa i koktajli, które produkujemy. Przygotowujemy różnego rodzaju paczki. Wkładamy do nich kanapki, drożdżówki, pieczywo, czyli to, czego nie udało się nam sprzedać w ciągu dnia – wyjaśnia Katarzyna Zaleska, menedżerka Piekarni Bydgoszcz.

Wartość paczki z Piekarni Bydgoszcz wynosi 20 zł, a dla osób, które mają aplikację 7,99 zł.
- Paczki szybko nam schodzą – dodaje Katarzyna Zaleska.

Bydgoszczanie mogą kupić, zjeść i skomentować

Konsumenci w wielu różnych miejscach w kraju korzystają już z aplikacji Too Good To Go i na bieżąco komentują efekty na portalach społecznościowych, w tym na Facebooku. Od wtorku (1 grudnia 2020 r.) będą mogli robić to również bydgoszczanie.
Większość komentarzy jest pozytywna, zdarzają się jednak i negatywne. Najbardziej krytykowane są ceny paczek. Internauci nie zawsze są przekonani do tego, że korzystnie kupili wartościowe jedzenie. Jednak...

- Codzienne wybory mają ogromny wpływ na to, co dzieje się z planetą. Dlatego będę wspierać Pogromców Marnowania Jedzenia – zapewnia bydgoszczanka, uczestniczka akcji.

Bydgoszczanie od dawna starają się nie marnować jedzenia

W Bydgoszczy idea walki z marnowaniem jedzenia jest mieszkańcom dobrze znana. Od dłuższego czasu bydgoszczanie zachęcani są do przekazywania żywności w trzech działających jadłodzielniach. Karmnik czy Wspólna Spiżarnia, to dobrze znane miejsca lokalnym pogromcom marnowania jedzenia.

Aplikacja Too Good To Go, jest narzędziem, które może używać każdy posiadacza smartfona. Łączy ona mieszkańców Bydgoszczy i jej okolic z wybranymi miejscami i umożliwia kupno ulubionego jedzenia. Dla konsumentów posiadających aplikację, pod koniec dnia restauratorzy, właściciele sklepów i piekarni przygotują paczkę-niespodziankę ze świeżą, niesprzedaną żywnością.
Dzięki takiemu działaniu, znacząco zmniejsza się ilość wyrzucanego jedzenia.

Ponad połowa Polaków wyrzuca jedzenie do kosza

Niestety, najnowsze wyniki badań nie są optymistyczne. W Polsce rocznie marnujemy 4,8 mln ton jedzenia! Ponad połowa (aż 53,75 proc.) Polaków przyznaje, że zdarza im się wyrzucić żywność, z czego większość dotyczy gotowych, niespożytych posiłków (aż 70,3 proc.), a więcej niż jedna trzecia (37,2 proc.) produktów spożywczych.

Na całym świecie w każdej sekundzie 51 ton jedzenia ląduje w koszu. Nie jest bez znaczenia dla środowiska. Produkcja każdego produktu żywnościowego zużywa określoną ilość wody i energii. Wraz z wyrzucanym posiłkiem marnujemy również naturalne zasoby naszej planety oraz narażamy ją na niepotrzebną emisję CO2.

Bydgoskie miejsca w aplikacji Too Good To Go

Wśród miejsc, które dołączyły do rewolucji z Too Good To Go, znalazły się między innymi:

  • Grochola Prawdziwy Chleb,
  • Bistro Ale Pycha,
  • Jaglanka,
  • Coś-Słodkiego,
  • Piekarnia Bydgoszcz,
  • Pizza i Pasta,
  • Piekarnie Polkorn,
  • sieć handlowa Carrefour,
  • bp,
  • Green Caffe Nero,
  • Starbucks,
  • Pizza Hut,
  • North Fish.

Za co zapłacisz więcej od 2021 roku?

Przedstawiamy informacje o nowych podatkach, podwyżkach dotychczas obowiązujących. Zobacz, co podrożeje i za co zapłacimy więcej od 1 stycznia 2021 r. Źródło informacji: portal Pit.pl

Podwyżki i nowe podatki. Za to zapłacisz więcej w 2021 r. [stawki]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: W Bydgoszczy już można kupować jedzenie... w ciemno. Jak działa popularna aplikacja na telefon? - Express Bydgoski

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska