Mecz Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Zobacz zapis relacji na żywo

Jakub Stykowski
Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.
Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Oliwia Nowak
W meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi Anwil Włocławek pokonał zespół Grupa Sierleccy Czarni Słupsk.

Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 79:70 (32:11, 12:22, 17:15, 18:22)

ANWIL: Moore 13 (1), Bostic 11, Słupiński 12, Petrasek 14 (1), Woroniecki 3 (1) oraz Greene 7 (1), Dawdo 0, Sobin 12, Łączyński 3 (1), Łazarski 0, Nowakowski 2, Szewczyk 0.
CZARNI: Watkins 14 (1), Musiał 12 (4), Leończyk 10, Dileo 8 (2), Coleman 8 (2), Chyliński 7 (2), Witliński 7, Lake 4, Jankowski 0.

Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk na żywo

Mecz 7. kolejki Energa Basket Ligi.
17:1506.11.2022

Bostic wykorzystał dwa rzuty wolne, z dystansu nie trafił Musiał i było 77:70 na 8 sekund przed końcem. Greene dorzucił jeszcze dwa punkty z wolnych i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 79:70.

17:0606.11.2022

Moore trafił z dystansu i Anwil prowadził 75:65 na półtorej minuty przed końcem. Włocławianie tej przewagi nie mogli już utracić w takim czasie, choć goście doprowadzili jeszcze do stanu 75:70.

17:0206.11.2022

Łączyński z dystansu! To był jego pierwszy rzut w tym meczu. 72:60 na 3 minuty przed końcem, ale to nie był decydujący cios.

Szybko punkty dla Czarnych zdobył Watkins, a "trójkę" dorzucił Musiał. Na nieco ponad dwie minuty przed końcem meczu było już tylko 72:65 dla Anwilu.

16:5706.11.2022

Na 5 minut przed końcem meczu Czarni zmniejszyli stratę do 12 punktów, a po serii niecelnych rzutów "trójkę" dorzucił jeszcze Musiał.

16:5006.11.2022

Okres dwóch minut czwartej kwarty dla Anwilu - 6:2. Trener Czarnych poprosił o przerwę, bo jego ekipa przegrywa już 50:67.

16:4706.11.2022

Ostatecznie Anwil wygrał tę kwartę 17:15, a w całym meczu prowadzi 61:48.

16:4506.11.2022

Anwil prowadzi, ale już tylko 59:48 na 46 sekund do końca trzeciej kwarty. Akcją 3+1 popisał się Chyliński.

16:4006.11.2022

Anwil wydaje się kontrolować mecz. Utrzymuje dobrą skuteczność za 2 - 20/29, ale gorzej z dystansu - 3/16. Właśnie w "trójkach" i asystach w statystykach lepiej prezentują się koszykarzy Czarnych. W pozostałych elementach dominuje Anwil, szczególnie w punktach - jest 55:40 po 7 minutach gry w trzeciej kwarcie.

16:3306.11.2022

Trwa już trzecie kwarta tego spotkania, podczas której mogliśmy zobaczyć między innymi efektowny wsad Petraska, blok i "trójkę" tego samego gracza. 51:37 po 3 minutach gry w tej odsłoni meczu.

16:1306.11.2022

44:33 po dwóch kwartach. Czarni odrobili w tej części meczu 10 punktów.

Najwięcej punktów dla Anwilu: Słupiński 12, Bostic 7, Moore 6; dla gości: Coleman 8, Witliński 7, Lake 4.

16:0606.11.2022

W drugiej kwarcie Anwil nie gra już tam dobrze, przegrywa okres 6 minut gry w tej odsłonie meczu 4:12. Włocławianie nie trafiają z dystansu nawet z dobrych pozycji - 2/11. Robią to za to między innymi Musiał i Coleman. Już tylko 36:26 dla gospodarzy.

15:5106.11.2022

To była koncertowa kwarta w wykonaniu Anwilu. Włocławianie grają agresywnie w obronie i zmusili Czarnych do popełnienia 8 strat. Do tego dołożyli świetną skuteczność spod kosza - 11/12.  Punktowo bryluje zwłaszcza Dawid Słupiński, który rzucił już 12 punktów.  Jest 32:11!

15:5006.11.2022

Świetna praca w obronie Nowakowskiego i Słupińskiego. Kontra Anwilu i "trójka" Woronieckiego. 30:9 dla gospodarzy po 9. minutach gry.

15:4006.11.2022

Podczas pierwszej dziś przerwy wielkimi brawami kibice przywitali Igora Milicica. Trenera naszej reprezentacji, który wcześniej doprowadził Anwil do mistrzostwa Polski

15:3506.11.2022

Anwil po nieco ponad dwóch minutach prowadził 8:4, a wszystkie punkty dla włocławian zdobył Dawid Słupiński, były gracz Czarnych.

Potem, dzięki dobrej postawie w obronie, miejscowi mieli dwie okazje do kontraktataków. Trafił Bostic, Petrasek popisał się akcją 2+1 i było 13:4.

15:2906.11.2022

Pierwsza "piątka" Anwilu dziś bez Łączyńskiego. Włocławianie rozpoczęli mecz w składzie: Moore, Bostic, Słupiński, Petrasek, Woroniecki, a goście: Musiał, Watkins, Witliński, Dileo, Coleman. A na trybunach wspaniała atmosfera.

15:0906.11.2022

W niedzielę koniec maratonu. Poturbowana przez kontuzje drużyna od trzech tygodni gra mecze co 3-4 dni. Po meczu z Czarnymi przerwa dla reprezentacji, Anwil będzie mógł odpocząć, a trener Frasunkiewicz spokojnie popracować i jeszcze lepiej dopasować Lee Moore'a do drużyny.

Przed przerwą warto jednak poprawić pozycję w PLK, a w niedzielę bardzo ciekawie zapowiadający się mecz z rywalem, który także na razie nie zachwyca. W poprzednim sezonie Anwil ograł ten zespół w rywalizacji o brązowy medal, ale w tym roku obie drużyny borykają się z kłopotami. W Słupsku są nieco większe pieniądze niż w poprzednim sezonie, ale nie ma to przełożenia na wyniki. Czarni mają bilans 3-3, a dwa ostatnie mecze to dwie porażki ze Śląskiem i Legią.

15:0806.11.2022

We Włocławku wciąż huśtawka nastrojów: po ważnym zwycięstwie ligowym z Kingiem Szczecin przyszła niespodziewana porażka ze Sportingiem Lizbona w FIBA Europe Cup. Anwil zagrał bardzo źle w ataku, ale trener Frasunkiewicz zastrzeżenia miał przede wszystkim do defensywy i zaangażowania swojego zespołu.