Osłabiony Anwil Włocławek dzielnie walczył w Stargardzie

Krzysztof Wypijewski
Anwil Włocławek, który stracił już szansę na udział w play-off, przegrał we wtorek w Stargardzie z PGE Spójnią 67:77 w meczu 27. kolejki Energa Basket Ligi.

PGE SPÓJNIA - ANWIL 77:67

Kwarty: 16:17, 23:10, 19:28, 19:12.

Spójnia: Threatt 8, Matczak 9, Steele 12, Cowels Iii 5, Kostrzewski 7 oraz Faust 19, Han 0, Gudul 11, Młynarski 6.

Anwil: Jerrells 9, Zamojski 5, Washington 19, Radić 17, Mielczarek 12 oraz Tomaszewski 0, Komenda 0, Janiak 5.

Osłabiony Anwil rozpoczął z animuszem i dość długo pozostawał na prowadzeniu. Niestety, włocławianie „przespali” ostatnie 5 minut II kwarty. Spójnia wygrała ten fragment 17:4 i do przerwy prowadziła 39:27.

Po powrocie z szatni Anwil rzucił się w szaloną pogoń i po 30. minutach tracił tylko 3 oczka. W ostatniej kwarcie trwał zacięty bój, końcówka przesądziła o triumfie miejscowych.