Anwil Włocławek pokonał Cholet Basket i zrobił duży krok, by zdobyć FIBA Europe Cup 2023 [zdjęcia]

Dariusz Knopik
Anwil zagrał bardzo dobry mecz przeciwko Cholet i jest bliższy zdobycia FIBA Europe Cup. Kibice zgromadzeni w Hali Mistrzów byli bardzo zadowoleni.Aby zobaczyć zdjęcia z meczu i z trybun przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Oliwia Nowak
W pierwszym meczu finałowym FIBA Europe Cup, koszykarze drużyny Anwil Włocławek wygrali w "Hali Mistrzów" z francuskim Cholet Basket 81:77 (28:22, 21:31, 15:12, 17:12). Rewanżowe spotkanie odbędzie się 26 kwietnia br. we Francji. Dotychczas żaden polski klub nie zdobył trofeum w międzynarodowych rozgrywkach klubowych na Starym Kontynencie...

Włocławianie świetnie zaczęli, bo w 3. minucie prowadzili 11:2. W tym fragmencie trafili aż trzy trójki. Z czasem coraz trudniej przebijali się przez defensywę zespołu z Francji, ale niesamowity Phillip Greene trafiał z dystansu i nawet z faulem (21:12). W obronie gospodarze mimo mocnego nacisku stawiali opór przeciwnikom.

Trwa głosowanie...

Czy Anwil Włocławek wywalczy FIBA Europe Cup 2023?

Jednak w drugiej kwarcie nic nie mogli poradzić gdy koszykarze Cholet zaczęli trafiać z dystansu. Poza tym nie radzili sobie z obroną momentami na całym boisku. Nie dziwi, że w 13. minucie stracili przewagę (30:31) po trójce Dominica Artisa znanego z występów w Polsce. Spadła skuteczność w ataku i straty rosły (39:47 w 17. minucie). Na szczęście końcówka była lepsza i na przerwę schodzili przegrywając 49:53.

W drugiej połowie to był basket na najwyższym poziomie. Zacięta walka o każdy metr boiska. Włocławianie ani na krok nie ustępowali wyżej notowanym rywalom. Przed ostatnią kwartą przegrywali tylko różnicą jednego "oczka".

Obraz gry nie zmieniał się. Anwilowcy jeszcze podkręcili obronę i zaczęli wymuszać straty. Po kontrach trafili Luke Petrasek oraz Josip Sobin i włocławianie wyszli na prowadzenie 71:67. Bardzo dobrze grą kierował Kamil Łączyński. Cierpliwie i długo rozgrywał akcje, które przynosiły punkty. Po kolejnej asyście i trafieniu za trzy Greene'a Anwil prowadził 79:71. W końcówce znowu się dał we znaki Artis, który trafił dwie trójki, ale podopieczni Przemysława Frasunkiewicza utrzymali przewagę.

Anwil Włocławek - Cholet Basket 81:77
Kwarty: 28:22, 21:31, 15:12, 17:12
Anwil: Greene 20 (5x3), Williams 12 (2x3, 9 zb), Nowakowski 7 (2x3), Petrasek 7 (1x3), Łączyński 2 (10 as) - Sanders 16 (2x3), Sobin 9, Moore 8 (1x3), Bojanowski 0, Słupiński 0.
Cholet: Artis 19 (4x3), Dallo 17 (3x3, 8 zb), Campbell 10 (1x3, 9 as), Ellis 8, Patton 7 - Sako 14, Robineau 2, Goudou-Sinha 0, Leray 0.