Prasówka 27.07.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 27.07.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Niższe podatki, wyższa składka zdrowotna: 28.07.2021. Kto skorzysta, kto straci na rewolucji: etat, samozatrudnienie, emerytura, działalność”?

Prasówka 27.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Niższe podatki, wyższa składka zdrowotna: 28.07.2021. Kto skorzysta, kto straci na rewolucji: etat, samozatrudnienie, emerytura, działalność

Minister finansów Tadeusz Kościński poinformował, że projekt ustawy podatkowej, która ma być częścią Polskiego Ładu jest już gotowy. Główne założenia to zwiększenie kwoty wolnej w PIT z 8 tys. zł do 30 tys. zł oraz podniesienie drugiego progu podatkowego (32 proc. podatku) do 120 tys. zł. Te zmiany są akurat korzystne praktycznie dla wszystkich podatników. Ale jednocześnie ma nastąpić zmiana dotycząca składki na ubezpieczenie zdrowotne – przestanie ona być odliczana od podatku i podwyższona do 9 proc. dochodu. To sprawia, że dla wielu podatników obniżka podatków oznacza w praktyce zwiększenie danin publicznych.

Nie przegap promocji!

📢 Taka ma być waloryzacja emerytur 2022. Oto wyliczenia wstępnej propozycji [27.07]

Rada Polityki Pieniężnej przygotowała nowe prognozy, o których oficjalnie poinformował Narodowy Bank Polski. To nowe fakty po propozycji rządu dotyczące waloryzacji emerytur 2022. Wiele wskazuje, że waloryzacja wyniesie więcej, niż planowane wcześniej 4%.

📢 Fryzury postarzające. Na takie uczesania należy szczególnie uważać [zdjęcia - 28.07.2021]

Chcesz wyglądać poważniej? A może boisz się czego nie robić, aby postarzeć swój wygląd. Fryzura może nas zarówno odmładzać, jak i dodawać paru lat. Sprawdź w naszej galerii uczesania, w których będziesz wyglądać poważniej.

Prasówka 27.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tak mieszka Maja Plich. Zobaczcie dom Mai i Krzysztofa Rutkowskich [prywatne zdjęcia - 28.07.2021]

Zobaczcie jak mieszka Maja Plich, a teraz Maja Rutkowski, żona Krzysztofa Rutkowskiego. Wnętrze ich domu jest eleganckie i przytulne. Zobaczcie, jakie dodatki królują w domu Rutkowskich.

📢 Tyle będą zarabiać nauczyciele w nowym roku szkolnym 2021/22. Zobaczcie stawki! [28.07.2021]

Jeszcze nie wiadomo, jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym. Sytuacja epidemiologiczna w kraju nadal jest niepewna i grozi nam czwarta fala koronawirusa, a co za tym idzie mogą pojawić się nowe obostrzenia także te związane z nauką. Bez względu na formę uczniowie do nauki wrócą a wraz z nimi nauczyciele. Jak będzie wyglądała ich praca i wynagrodzenie w nowym roku szkolnym?

📢 Oto przepis na lemoniadę według Anny Starmach. Jest idealna na wakacyjne dni! [28.07.2021 r.]

Idą znowu gorące letnie dni. Skutki upału znakomicie łagodzi lemoniada. Swój przepis na nią zdradziła Anna Starmach. Zobaczcie!

📢 Jeśli masz te objawy kategorycznie nie możesz jeść grzybów. Mogą Ci zaszkodzić! [28.07.2021]

Grzyby to idealny dodatek do wielu potraw. W sezonie chętnie się nimi zajadamy. Grzyby są także dobrym źródłem składników mineralnych, głównie potasu, fosforu i magnezu. Poza tym występują w nich pierwiastki śladowe, takie jak miedź, cynk, żelazo, mangan, molibden i selen. A kto nie powinien jeść tych leśnych specjałów?

📢 Taka na co dzień jest żona Dominika Abusa z Gogglebox. Zdjęcia Igi robią wrażenie! [28.07.2021]

Agnieszka Kotońska, Dominik Abus, Sylwia Bomba, czy Mateusz Borkowski to tylko niektórzy, którym dzięki udziale w "Gogglebox" udało się zyskać rozpoznawalność. W sieci znana staje się także partnerka Dominika.

📢 Najlepsi kardiolodzy w Kujawsko-Pomorskie,. Oto ranking internautów na stronie znanylekarz.pl [28.07.2021]

Na podstawie danych zamieszczanych na stronie: znanylekarz.pl przygotowaliśmy zestawienie najlepszych specjalistów kardiologów w województwie kujawsko-pomorskim. Zobaczcie, którzy specjaliści od chorób serca są najlepiej ocenianymi w naszym regionie.

📢 Te osoby szybko muszą zrezygnować z jedzenia słodyczy. Mamy listę! [28.07.2021]

O tym, ze jedzenie dużo cukru nie jest wskazane nikomu, nie trzeba nikogo przekonywać. Nadmiar cukru nikomu nie służy, ale są też osoby, który cukier nawet w małych ilościach może zaszkodzić. Zobaczcie, kto powinien wyeliminować słodycze ze swojej diety.

📢 Tych aplikacji lepiej nie mieć na telefonie! One zostały wycofane z Google Play w ostatnich dniach [lista - 28.07.2021]

Telefony komórkowe wyposażone są aktualnie w masę aplikacji. Poza tymi podstawowymi, które instaluje nam producent mamy dostęp do masy aplikacji, które mogą niemal wszystko. Od wybierania dla nas najlepszych ofert zakupowych w marketach po sprawdzanie naszej aktywności. O tym, jakie aplikacje chcemy mieć na swoich smartfonach, decydujemy sami, pobierając je ze sklepy Google Play dla telefonów z androidem. Jak się okazuje, nie wszystkie są bezpieczne! Zobaczcie które aplikacje zostały wycofane ze Sklepu Google Play.

📢 To oni dostaną czternastą emeryturę. Zobaczcie, dla kogo dodatkowe pieniądze [lista - 28.07.2021]

W 2021 roku po raz pierwszy emeryci z najniższym świadczeniem dostaną czternastą emeryturę. W przeciwieństwie do trzynastej emerytury to świadczenie jest jednorazowe i nie trafi do wszystkich emerytów. Zobaczcie, kto może liczyć na wypłatę dodatkowego świadczenie emerytalnego i co trzeba zrobić, aby je dostać.

📢 Takie są kary za brak opłacania abonamentu RTV. Oni mogą zostać ukarani - lista [28.07.2021]

Opłata za abonament RTV nadal jest obowiązkowa. Każdy posiadacz odbiornika radiowo-telewizyjnego musi płacić miesięczną opłatę. W tym roku opłata ta nieznacznie wzrosła. Czy trzeba płacić abonament? Czy grozi nam kara za niepłacenie abonamentu? Czy dług może się przedawnić? Sprawdźcie w naszym artykule.

📢 Dni wolne od nauki w nowym roku szkolnym 2021/22. Oto aktualny kalendarz szkolny [lista - 28.07.2021]

Choć przed młodzieżą szkolną jeszcze miesiąc wakacji, wielu już myśli o powrocie do szkoły, a tym samym o dniach, które będą wolne od zajęć lekcyjnych. Sprawdzamy, jak wygląda tegoroczny kalendarz szkolny, jak wypadają dni wolne.

📢 Tak mieszkają Piotr i Agata Rubikowie. Wnętrza robią ogromne wrażenie! [zdjęcia - 28.07.2021]

Białe ściany, stylowe meble, basen w ogrodzie - tak mieszkają Piotr i Agata Rubikowie. Ich dom w Wilanowie robi ogromne wrażenie. Wystrój jest nowoczesny i przemyślany. Para wraz z dziećmi dużo czasu spędza w pięknym ogrodzie. Sprawdź w naszej galerii, jak mieszkają Piotr i Agata Rubikowie.

📢 Tych roślin nie lubią mszyce i inne szkodniki. Oto sposoby na ich odstraszanie [lista - 28.07.2021]

Na balkonie coś zjada kwiaty i warzywa. Zaczęło się od bratków, potem zaatakowana została fasolka szparagowa i pomidory. Jakie rośliny posadzić, by nie martwić się szkodnikami?

📢 Nowe emerytury 2022 - tyle dostaniesz brutto i netto. Zobacz, jakie będą emerytury bez podatku [28.07.2021]

Nowe emerytury 2022 - tyle dostaniesz brutto i netto. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem zostaną zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Takie mogą być emerytury bez podatku i po waloryzacji 2022. Mamy wyliczenia! [28.07.2021]

Po zapowiedziach partii rządzącej dotyczących zwolnień z podatku zaczęły się przeliczenia, kto na tym zyska. Jak się okazuje wśród grup, które na tym skorzystają między innymi emeryci.

Ich świadczenia mogą wzrosnąć. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. oznacza, że zwolnione od podatku będą emerytury do 2,5 tys. brutto. Wielu emerytów zyska więc w skali sporo pieniędzy.

My sprawdzamy, jakie to będą korzyści, ile pieniędzy więcej trafi na konta seniorów. Trzeba pamiętać też, że kwoty emerytur zwiększą się jeszcze bardziej od marca 2022, gdy dojdzie do kolejnej waloryzacji. Zobaczcie, ile jeszcze emeryci zyskają od marca 2022, gdy wprowadzony zostanie największy lub najmniejszy proponowany procentowy wskaźnik waloryzacji. Szczegółowe wyliczenia znajdą Państwo na kolejnych slajdach.

📢 Modne fryzury na lato 2021. Te krótkie ścięcia są hitem tegorocznych wakacji [zdjęcia - 28.07.2021]

Wiele kobiet na wakacje szuka pomysłu na fryzurę, która odejmie im lat. Fryzura na wakacje są przede wszystkim wygodne, mają się świetnie układać i zapewniać swobodę w upalne dni. Zobaczcie propozycje fryzur na tegoroczne wakacje.

📢 To mówi o innych mowa ciała. Po tych sygnałach poznasz, że ktoś Cię nie lubi [lista - 28.07.2021]

Mowa ciała może zdradzić nam bardzo wiele o drugim człowieku. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z sygnałów, jakie wysyła nasza podświadomość. Zastanawiasz się, czy ktoś Cię lubi? Obserwuj go dokładnie podczas rozmowy! Zwróć szczególną uwagę na stopy i dłonie. Sprawdź w naszej galerii sygnały, które świadczą o tym, że ktoś nas nie lubi.

📢 Emerytury bez podatku 2022 - takie będą wypłaty. Zobacz wyliczenia stawek brutto i netto [28.07.2021 r.]

Emerytury bez podatku 2022 - takie będą wypłaty. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem zostaną zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Jeśli masz takie objawy, lepiej zrezygnuj z jedzenia ogórków kiszonych. Tym osobom mogą szkodzić! [lista - 28.07.2021]

Ogórki kiszone powinny gościć w naszej diecie przez cały rok - mają dobroczynny wpływ na nasz organizm, są bogate w wiele korzystnych dla zdrowia składników odżywczych a do tego są niskokaloryczne. Jednak mimo wielu zalet i dobroczynnego wpływu na organizm, nie wszyscy mogą jeść ogórki kiszone. W takich sytuacjach lepiej z nich zrezygnować? Zobacz, co mówią na ten temat eksperci.

📢 Modne paznokcie na lato 2021. Ten jeden kolor na paznokciach jest teraz najmodniejszy [zdjęcia - 28.07.2021]

Najmodniejsze paznokcie na lato 2021. Latem stawiamy na kolory, szczególnie pastelowe, jasne, radosne, takie które pięknie wyglądają na opalonej dłoni. Jednak ten jeden kolor to obecnie hit na lato 2021! Sprawdź, jakie są modne paznokcie na lato 2021. Zobacz koniecznie najmodniejsze pomysły na paznokcie na lato.

📢 Oto wyliczenia Czternastych Emerytur 2021. Takie są zasady pomysłu złotówka za złotówkę [28.07.2021 r.]

Czternasta emerytura zostanie wypłacona w wysokości minimalnej emerytury jaka obwiązuje w 2021 roku - to 1250,88 zł brutto. Jednak nie każdy będzie mógł liczyć na taką kwotę. Rząd ustalił pułap od którego "czternastka" będzie pomniejszana. Szczegóły na kolejnych slajdach naszej galerii.

📢 Takie są sposoby na kreta w ogrodzie. Tak możesz odstraszyć zwierzę, które ryje na działce [28.07.2021]

Krecie kopce nie są wymarzonym widokiem w doglądanym warzywniku czy na wypielęgnowanym trawniku. Niejeden posiadacz ogrodu zastanawia się, jak pozbyć się kreta lub nornicy, które drążą korytarze i usypują kopce na działce. Postanowiliśmy przyjrzeć się radom internautów.

📢 Fryzury żeńskie krótkie na 2021 - zdjęcia. Takie są modne fryzury dla krótkich włosów [28.07.2021]

Postaw na wygodę i styl! Krótkie włosy dedykowane są paniom, które nie boją się wyzwań. Odpowiednio ścięte nie tylko odmładzają, ale i nadają twarzy odpowiedni blask. W tej fryzurze nie będziesz narzekać na nudę. Sprawdź w naszej galerii modne fryzury damskie dla krótkich włosów.

📢 Na te kobiety lepiej uważać! Panie o tych znakach zodiaku i imionach potrafią być wredne [lista - 28.07.2021]

Kobiety uznawane za delikatne i subtelne też potrafią pokazać pazurki. Nie jest tajemnicą, ze w obronie rodziny płeć piękna potrafi być drapieżna. Przygotowaliśmy dla Was tym razem zestawienie pań, które potrafią być wredne i dla własnego dobra lepiej z nimi nie zadzierać. Zobaczcie kobiety, o jakich imionach i znakach zodiaku lepiej mieć po swojej stronie!

📢 Osoby o tych imionach są skazane na sukces w 2021 roku. Oni zdobędą miłość i pieniądze [lista - 28.07.2021]

Każdy z nas marzy czasem o tym, żeby osiągnąć więcej niż inni, wybić się, zdobyć uznanie, sławę. Osoby noszące te imiona są skazane na sukces w 2021 roku. Sprawdź, czy również jesteś na tej liście.

📢 Oni nie muszą płacić abonamentu RTV. Możecie być zaskoczeni niektórymi decyzjami [lista - 28.07.2021]

W Polsce każdy, kto ma odbiornik radiowy lub telewizyjny, powinien opłacać abonament RTV. Jednak jest dość liczba grupa osób zwolnionych z tego obowiązku Nie wszyscy muszą wiec opłacać abonament RTV. Trzeba jednak pamiętać o ważnej sprawie. Warunkiem koniecznym do uzyskania zwolnienia od opłat abonamentowych jest dopełnienie formalności w placówce pocztowej Poczty Polskiej SA tj. przedstawienie dokumentów potwierdzających uprawnienie do zwolnienia od opłat oraz złożenie oświadczenia o spełnianiu warunków do korzystania z tego zwolnienia. Odbiorniki radiofoniczne i telewizyjne muszą być zarejestrowane na osobę uprawnioną do zwolnienia, a zwolnienie to przysługuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dopełniono formalności w placówce pocztowej Poczty Polskiej SA. Zgłaszać nie muszą się jedynie osoby powyżej 75 roku życia - oni zwolnienie są z opłat automatycznie. Zobacz, kto obecnie nie musi płacić abonamentu RTV, klikając w naszą galerię!

📢 Tak mieszkają Wojciech Szczęsny z Mariną Łuczenko. Co za wspaniałe miejsce! [zdjęcia]

Wojciech Szczęsny i Marina mają do wyboru kilka miejsc, gdzie szukają prywatności. Oprócz mieszkania w Turynie posiadają także apartamenty w Londynie, Warszawie orz luksusową willę w środku lasu, w której najczęściej spędzają święta. Kończą także budowę nowej rezydencji na Podhalu.

📢 Tor rowerowy przy hali sportowej w Koronowie gotowy. Od pierwszej chwili stał się atrakcją [zdjęcia]

Powiększa się baza sportowa w Koronowie. Nowością jest tor rowerowy zbudowany przy hali widowiskowo - sportowej. Oddano go do użytku w sobotę 24 lipca.

📢 Znamy przyczynę pożaru tartaku w Brzoziu w powiecie brodnickim. Trwa szacowanie strat

Trwa ustalanie strat po pożarze hali produkcyjnej w Tartaku "Nara" w Brzoziu w powiecie brodnickim, do którego doszło przez wytarcie łożyska instalacji wyciągowej.

📢 Wypadek na autostradzie A1. Setki butelek pepsi wysypały się z naczepy [zdjęcia]

Ciężarówka z powodu usterki technicznej pojazdu wjechała do rowu na autostradzie A1 w okolicach Włocławka. Z naczepy wysypały się setki butelek pepsi. Zobaczcie zdjęcia.

📢 ZUS 27.07.2021. Sprawdź najnowsze wiadomości Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

27.07.2021 na profilu ZUS-u pojawił się tweet: "Jesteś #przedsiębiorca❓Prowadzisz #firma w @lodzkiePL❓ℹ️ Zapraszamy na cykl sierpniowych spotkań informacyjnych, w których udział wezmą m. in. eksperci #ZUS z #Łódź i #TomaszówMazowiecki. Najbliższe już 2⃣ sierpnia.Szczegóły na stronie @LARR_PL👇 . ".

📢 Autobusy MZK pojadą objazdami po zamknięciu skrzyżowania ul. Konstytucji 3 Maja i Południowej w Grudziądzu. Będą utrudnienia w ruchu

Uwaga kierowcy! Uwaga pasażerowie MZK Grudziądz! Czekają was zmiany w organizacji ruchu oraz rozkładach jazdy czterech linii autobusowych. Związane są one z zamknięciem skrzyżowania ul. Konstytucji 3 Maja z Południową oraz jednoczesnym otwarciem skrzyżowania ul. Kraszewskiego z Chełmińską w Grudziądzu.

📢 Magda Narożna pokazuje swój samochód i dom. Tak mieszka wokalistka zespołu "Piękni i Młodzi" 27.07.2021

Magda Narożna ma piękny dom pod Łomżą. Dom jest otoczony lasem, ale wokalistka nie boi się tam mieszkać, gdyż posesji strzegą dwa olbrzymie owczarki środkowoazjatyckie. Magda Narożna może się także pochwalić wspaniałym samochodem - lexusem. Zobacz zdjęcia

📢 W bydgoskim markecie w Fordonie ktoś zauważył węża. Okazało się, że to... zabawka

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego dostało informację od osoby prywatnej, że w jednym z fordońskich marketów, a ściślej rzecz ujmując, w magazynie tego obiektu został znaleziony wąż. Jadowita kobra miała znajdować się w skrzynce z bananami.

📢 Niemcy: Potężny wybuch i pożar w zakładach chemicznych w Leverskusen. Są poszkodowani (WIDEO)

Nad Leverkusen w Niemczech unosiła się we wtorek gigantyczna chmura dymu. To efekt wybuchu oraz pożaru w miejscowych zakładach chemicznych. Zginęła jedna osoba, cztery uznaje się za zaginione.

📢 Zakaz handlu w niedzielę. Trybunał Konstytucyjny wydał ważne orzeczenie. Przepisy zostały uznane za konstytucyjne

Trybunał Konstytucyjny wydał we wtorek orzeczenie mówiące o tym, że przepisy wprowadzające zakaz handlu w niedzielę są konstytucyjne. TK rozpatrywał wniosek Konfederacji Lewiatan, który organizacja złożyła w 2018 roku zaskarżając cztery przepisy.

📢 Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: najemcy z targowiska hurtowego otrzymają pomoc, pełną ochronę i stabilne funkcjonowanie

Część handlowców z targowiska hurtowego przy ul. Łyskowskiego w Grudziądzu musi się przeprowadzić. Są pełni obaw. Dziś (27 lipca) oświadczenie w tej sprawie wydał Maciej Glamowski, prezydent miasta.

📢 Pani Aurelia z Torunia skończyła 104 lata! Jaka jest jej recepta na długowieczność? [zdjęcia]

Aurelia Liwińska w sobotę, 24 lipca 2021 roku świętowała 104. urodziny. Przeżyła niemal wszystkie ważne wydarzenia XX wieku.

📢 Policyjne alkomaty mogą oszukiwać - wynika z raportu NIK. Te rzeczy pokażą na alkomacie promile [LISTA]

Czy alkomat może się pomylić? Niestety tak. A jak wynika z raportu NIK, aż w 9 na 10 posterunków w Polsce policyjne alkomaty nie były odpowiednio kalibrowane. Odczyt alkomatu może zaskoczyć, szczególnie gdy wcale nie piliśmy alkoholu. Co może spowodować błędny wynik alkomatu? Sprawdź!

📢 Tak przychodzą i wychodzą przelewy w bankach 2021 [godziny sesji: ING, PKO BP, PEKAO, BNP PARIBAS, BANK POCZTOWY, BZ WBK, GETIN - 27.07.21]

Po co w dzień wypłaty co chwilę wchodzić na konto lub urządzać wycieczki do bankomatu, by sprawdzać czy już wreszcie wpłynęły pieniądze.

📢 Za kilka dni pojedziemy przez to skrzyżowanie! A zamknięte zostanie skrzyżowanie Konstytucji 3 Maja i Południowej w Grudziądzu [zdjęcia]

Dobiegają końca prace modernizacyjne sieci tramwajowej na odcinku przy skrzyżowaniu ulic Chełmińskiej i Kraszewskiego w Grudziądzu. Niebawem zostanie otwarte dla ruchu.

📢 Piotr Müller o ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa w Polsce: Nie można wykluczyć modelu francuskiego

  • W przypadku obostrzeń w tej chwili mamy wprowadzony model hybrydowy. Jeżeli wprowadzamy limity, to nie obejmują one osób zaszczepionych. Ten model na pewno zachowamy – powiedział w programie „Graffiti” rzecznik rządu Piotr Müller.

📢 Wypoczynek w czasach PRL-u. Tak wyglądały wówczas wczasy i kolonie letnie [zdjęcia]

Wakacje w pełni. Wielu z nas spędza je za granicą lub w rodzimych ośrodkach w górach, nad morzem, nad jeziorami. Przypomnijmy, jak wczasowanie wyglądało w czasach PRL-u. Popatrzcie na zdjęcia z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego.

📢 Kujawsko-Pomorskie. W tych miejscach w naszym regionie warto wybrać się na grzyby [lista]

Wiele gatunków grzybów możemy znaleźć w naszych lasach już latem. Dość ciepła i zdecydowanie wilgotna aura spowodowała, że w lasach pojawiły się grzyby. Czy są grzyby w lasach w województwie kujawsko-pomorskim? Sprawdzamy, w których rejonach można spotkać już grzyby. Prześledziliśmy grzybowe doniesienia i na kolejnych slajdach w tej galerii podpowiadamy Wam sprawdzone już lokalizacje.

📢 Makijaż odmładzający na lato. Dzięki tym trickom będziesz wyglądać młodziej [zdjęcia]

Latem możemy pozwolić sobie na wiele szaleństw! Wakacyjny makijaż jest kolorowy i odważny. Umiejętnie dobrane barwy nadadzą Twojej skórze młodzieńczego blasku. Brązowy cień, różowe usta, dobrze wykonturowane policzki - to sprawdzona recepta na odmładzający makijaż. Oczy są zwierciadłem duszy, dlatego należy pamiętać o jak najlepszym podkreśleniu ich! Szukasz inspiracji na letni makijaż odmładzający? Zapraszamy do naszej wakacyjnej galerii.

📢 Tym osobom przysługuje więcej niż 26 dni urlopu wypoczynkowego. Oto zasady!

Z reguły pracownikowi należy się 20 lub 26 dni urlopu. Są jednak osoby, które w roku odpoczywają o kilka dni dłużej.

📢 Tak mieszka Kuba Wojewódzki. Oto luksusowy apartament Gwiazdora TVN [zdjęcia]

Drewniana kuchnia, przestronny salon, minimalistyczny wystrój - tak mieszka Kuba Wojewódzki. Apartament Gwiazdora TVN-u robi ogromne wrażenie. Na uwagę zasługuje mini studio, w którym gwiazdor podczas pandemii nagrywał swój program. Sprawdź w naszej galerii, jak mieszka Kuba Wojewódzki.

📢 To dzieje się z organizmem, gdy jesz ogórki kiszone. Te osoby powinny włączyć ogórki kiszone do diety

Sezon na krajowe ogórki gruntowe trwa. Największą popularnością cieszą się ogórki małosolne i ogórki kiszone. Jak się okazuje, warto jeść ogórki kiszone i w ogóle kiszonki, ponieważ mają one bardzo dobry wpływ na zdrowie i samopoczucie. Kto szczególnie powinien włączyć ogórki kiszone do swojej diety? Zobacz!

📢 Takie będą emerytury bez podatku i po waloryzacji w 2022 roku. Mamy wyliczenia!

Po zapowiedziach partii rządzącej dotyczących zwolnień z podatku zaczęły się przeliczenia, kto na tym zyska. Jak się okazuje wśród grup, które na tym skorzystają między innymi emeryci. Ich świadczenia mogą wzrosnąć. Podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. oznacza, że zwolnione od podatku będą emerytury do 2,5 tys. brutto. Wielu emerytów zyska więc w skali sporo pieniędzy. My sprawdzamy, jakie to będą korzyści, ile pieniędzy więcej trafi na konta seniorów. Trzeba pamiętać też, że kwoty emerytur zwiększą się jeszcze bardziej od marca 2022, gdy dojdzie do kolejnej waloryzacji. Zobaczcie, ile jeszcze emeryci zyskają od marca 2022, gdy wprowadzony zostanie proponowany 4 procentowy wskaźnik waloryzacji.

📢 Na takie numery telefonów należy uważać. Nie oddzwaniaj - możesz słono zapłacić! [lista]

Znowu oszuści próbują wyłudzić od nas pieniądze, tym razem wykorzystując do tego telefon. Dzwonią do nas, a odebranie wiąże się z utratą pieniędzy lub próbą wyłudzenia danych osobowych. Coraz częściej można spotkać się z połączeniami kilkusekundowymi, których nie zdążymy nawet odebrać. Pod żadnym pozorem nie oddzwaniajmy na nie jeśli nie znamy numeru.

📢 Tak zarabiają leśnicy. Stawki od gajowego do dyrektora Lasów Państwowych

Sowite wynagrodzenia i pokaźny socjal - tak zwykle postrzegani są etatowi pracownicy Lasów Państwowych. Ile w tym prawdy? Postanowiliśmy sprawdzić.

📢 Tego nie wolno robić na balkonie. Za takie zachowania możesz dostać mandat

Balkon to szczególne miejsce. To tam możemy relaksować się pijąc kawę, a także złapać trochę oddechu szczególnie w rzeczywistości pandemicznej, gdzie wiele aktywności na świeżym powietrzu było zabronionych. Życie we wspólnocie wymaga przestrzegania jej zasad. Sprawdź w naszej galerii, czego nie można robić na balkonie.

📢 Te znaki zodiaku wygrywają najczęściej w Lotto i Eurojackpot! Im horoskop daje szansę na wygraną

Które znaki zodiaku mają najwięcej szczęścia w grach losowych? A którym los nie sprzyja? Według astrologii osoby spod niektórych znaków zodiaku mają więcej szczęścia niż inne w grach typu Lotto czy Eurojackpot. Sprawdź koniecznie!

📢 Tego nie możesz robić, gdy mieszkasz w bloku. Wiele rzeczy może ciebie zaskoczyć!

Wiele z tych punktów będzie dla Was wielkim zaskoczeniem. Zobaczcie czego nie możecie robić w swoim domu, mieszkając w bloku.

📢 Najpopularniejsze RASY PSÓW w Polsce. To właśnie te rasy psów są uwielbiane przez wszystkich! [TOP 12] 27.07.21

Maltańczyki, owczarki niemieckie, labradory czy mopsy to jedne z najpopularniejszych ras psów w naszym kraju. Wyróżniają się niezwykle wesołym usposobieniem, inteligencją oraz przywiązaniem do właściciela. Co jeszcze je cechuje? Które rasy psów szczególnie polubili Polacy? Przejdź do galerii i poznaj 12 najpopularniejszych ras psów w Polsce!

📢 Biznes turystyczny. Te perły z Kujaw i Pomorza przyciągają turystów i pieniądze [zdjęcia]

Pokazujemy miejsca Kujaw i Pomorza, które warto odwiedzić latem. Są to miejscowości związane z historią. Kuszą atrakcje rekreacyjne, miejsca wypoczynkowe, ciekawostki przyrodnicze.

📢 Będzie decyzja miasta w sprawie działkowców z Inwalidów w Bydgoszczy. UM przygotowuje dwa rozwiązania

Dla części działkowców z ROD Makrum miasto przygotowuje pozytywną decyzję o uregulowaniu stanu prawnego, pozostali musieli zostać wyłączeni z postępowania.

📢 Miejska rewitalizacja za miliony złotych. Co daje Bydgoszczy?

Gminny Program Rewitalizacji w Bydgoszczy trwa trzeci rok. Idą za nim niemałe pieniądze z Unii Europejskiej. Ratusz ocenia, że jeszcze trzeba poczekać na jego efekty, choć część zmian już widać gołym okiem.

📢 Strzelali tak długo, że krew ciekła jak z rynny - wspomnienia rolnika z Kamienia Krajeńskiego

W bydgoskim archiwum IPN jest pewna szczególna teczka. Nieduża, cienka, w całości wypełniona rękopisem, po którym znać rękę starego człowieka. Tym człowiekiem był Adam Tuński, rolnik z Płocicza opodal Kamienia Krajeńskiego. Pod koniec życia Tuński postanowił spisać swoje wspomnienia i wysłać je do IPN.

📢 Youtuberzy ścigają się na ulicach Wrocławia. Nagraniem pochwalili się w internecie [ZOBACZ NAGRANIE]

Młodzi kierowcy, luksusowe auta, bardzo duża prędkość i kamery, które rejestrują wyścigi. A wszystko rozgrywa się na ulicach Wrocławia. Film jest jednym z wielu, które kręci i wrzuca na swój kanał youtuber Mike. Zobaczcie nagranie poniżej.

📢 Dachowanie w miejscowości Mąkoszyn. 70-letni kierowca trafił do szpitala

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek (26.07.2021) po godzinie 20 w miejscowości Mąkoszyn, w powiecie nakielskim. 70-letni kierowca trafił do szpitala.

📢 Śledztwo. Czy i dlaczego policjant z Torunia chciał się zabić? Mroczne sekrety drogówki

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie próby samobójczego zamachu policjanta toruńskiej drogówki. Według naszych informatorów w tle ma być afera dotycząca Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Toruniu.

📢 "Sum-ludojad" zaatakował 12-latka? Krokodyl w Odrze - sezon ogórkowy w pełni, ale nie wszystkie te doniesienia to fake newsy

Sprawę zaatakowania 12-letniego chłopca przez suma nagłośnił serwis Włodawa.net, do którego trafiła korespondencja wstrząśniętej wczasowiczki. W informacji znalazł się opis zdarzenia i zdjęcie stopy chłopca, którą miał chwycić sum. To nie jedyne zwierzę, które budzi ludzki strach i lęk. Zobaczcie, przed czym ostrzegają media.

📢 Wypadek w Opolu. Roztrzaskał nowiutkiego kampera o wiadukt nad ul. Krapkowicką [ZDJĘCIA]

65-letni kierowca kampera chciał przejechać pod torami kolejowymi nad ul. Krapkowicką w Opolu. Skończyło się roztrzaskaniem nowiutkiego pojazdu, wartego około 400 tys. zł.

📢 Szczepionkobus objazd po Kujawach i Pomorzu rozpoczął w poniedziałek 26 lipca od Sadek [zdjęcia]

To kolejna inicjatywa, która zachęcić ma mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego do szczepień przeciwko covid -19.

📢 Dni Wąbrzeźna 2021. Jarmark ekologiczny na Podzamczu. Zdjęcia

W sobotę, 24 lipca na wąbrzeskim Podzamczu w ramach Dni Wąbrzeźna zorganizowano jarmark ekologiczny, na którym można było kupić ekologiczną żywność, wypieki czy rękodzieło.

📢 Edyta Pazura naga w pościeli. Piękną żoną chwali się mąż Cezary Pazura. To właśnie Czarek robił ZDJĘCIA 26.07.2021

Gdy Edyta wyszła za mąż o dużo starszego od siebie aktora, miała zaledwie 21 lat. Ich związek przetrwał 11 lat. Ich miłość zdecydowanie kwitnie!

📢 W Grudziądzu pijany kapłan odprawiał nabożeństwo pogrzebowe!

Do tego skandalicznego incydentu doszło podczas uroczystości pogrzebowej na cmentarzu komunalnym przy ul. Cmentarnej w Grudziądzu. Interweniowali policjanci. Ksiądz "wydmuchał" ponad 2 promile alkoholu!

📢 Pomarańczowe kwiaty do ogrodu i na balkon. Zobacz 18 roślin, które warto mieć

Pomarańczowe kwiaty ożywią rabaty i balkonowe skrzynki. Polecamy piękne rośliny, które kwitną na pomarańczowo.

📢 TOP 16 roślin o najbardziej kolorowych liściach! Idealne na balkon i do ogrodu

Przeważnie to od kwiatów oczekujemy bajecznych kolorów, ale są także rośliny, które mają bajecznie kolorowe liście. Podpowiadamy, jakie wybrać i jakie warunki trzeba im zapewnić.

📢 Które kwiaty na balkon śmiecą najbardziej, a które najmniej? Zobacz, co posadzić, a czego unikać

Polecamy kwiaty na balkon, które są ładne, łatwe w utrzymaniu i nie śmiecą – nie gubią kwiatów i liści. Podpowiadamy też, jakich kwiatów nie sadzić, jeśli nie chcemy ciągle sprzątać, albo uprzykrzać życia sąsiadom.

📢 Tak wygląda modernizacja sieci tramwajowej przy al. 23 Stycznia w Grudziądzu. Zobacz zdjęcia

Przy al. 23 Stycznia firma Strabag prowadzi prace związane z remontem torowiska tramwajowego w ulicy Toruńskiej Grudziądzu.

📢 Jakie są zarobki kierowcy ciężarówki? 18 tys. zł to mit, ale i tak zarabiają powyżej średniej

Kierowca ciężarówki to zawód deficytowy, w którym można się dorobić, ale 18 tys. zł na miesiąc to mit. Kierowcy zarabiają więcej niż krajowa mediana, ale przepłacają to długą rozłąką z rodziną i bólami pleców. Do tego praca bywa stresująca, a droga niebezpieczna. Jak wygląda praca kierowcy ciężarówki? Ile zarabiają kierowcy? Sprawdzamy.

📢 Apator - Motor. Tak kibicowaliście na Motoarenie. Zobaczcie zdjęcia kibiców!

Co to były za emocje! Kibice przeżyli huśtawkę nastrojów w meczu Apator - Motor Lublin. Ostatecznie o zwycięstwie gości decydował ostatni wyścig. Byliście? Poszukajcie na trybunach siebie i znajomych!

📢 Na kąpielisku w Wąsoszu policja i służby ratunkowe z regionu. Powód? Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”[zdjęcia]

Woda zbiera tragiczne żniwo. Do tej pory na Kujawach i Pomorzu utonęło 6 osób, w tym 15-letni chłopak – informował w sobotę 24 lipca na plaży w Wąsoszu podkom. Marcin Górak z Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy.

📢 Takie znaki zodiaku mają najwięcej szczęścia w Lotto i Eurojackpot! Horoskop daje im duże szanse [265.07.21 r.]

Wygląda na to, że znak zodiaku może mieć wpływ na szanse wygrywania w grach losowych! To dobra wiadomość szczególnie dla osób spod trzech znaków zodiaku. Dane, do których dotarliśmy, zostały opublikowane przez Cosmopolitan. Sprawdzono osoby, które wygrywały najważniejsze nagrody w loteriach i grach losowych.

📢 Dni Wąbrzeźna 2021. Zobaczcie zdjęcia z Wystawy Zabytkowych Pojazdów w Wąbrzeźnie

Trwają Dni Wąbrzeźna 2021. Za nami m.in. koncerty zespołów Abba Cover Show Sos oraz Czarno Czarni, zawody wędkarskie czy młodzieżowy turniej siatkówki. W niedzielę, 25 lipca, w ostatnim dniu imprezy, mogliśmy zobaczyć na Placu Jana Pawła II w Wąbrzeźnie zabytkowe pojazdy podczas Wystawy Zabytkowych Pojazdów. Zobaczcie zdjęcia.

📢 Dni Janikowa 2021. Występy, pokazy strażackie, dmuchańce i wiele innych atrakcji. Zobaczcie zdjęcia

Tegoroczne Dni Janikowa z pewnością zapadną wielu osobom na długo w pamięci. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców miasta i okolic wiele atrakcji.

📢 Wypadek na autostradzie A1 w Kujawsko-Pomorskiem. Trzy osoby w szpitalu

W sobotę, 24 lipca, przed południem na autostradzie A1 doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Troje pasażerów, w tym dwoje dzieci, trafiło to szpitala. Są utrudnienia.

📢 Oto najdziwniejsze nazwy polskich wsi. W niektóre aż trudno uwierzyć

Jadąc samochodem przez Polskę można się często... uśmiechnąć. Polskie wsie, kolonie i przysiółki mają często bardzo dziwne nazwy. W niektóre, zwłaszcza te wulgarne, aż ciężko uwierzyć. Wybraliśmy te najśmieszniejsze, podajemy także ich lokalizację. Te miejsca istnieją naprawdę!

📢 Potężny pożar pod Radziejowem. Straty szacowane na kilka milionów złotych [zdjęcia, wideo]

Ogromny pożar przy drodze między Włocławkiem, a Radziejowem. Spłonęła suszarnia w Płowcach Pierwszych. Kilkanaście zastępów straży pożarnej z dwóch powiatów w akcji. Zdjęcia i wideo.

📢 Makijaż, który postarza. Tak się nie maluj, bo dodasz sobie lat! Jakie są najczęstsze błędy w makijażu, które postarzają? [23.07.2021]

Zły makijaż może dodać kilku lat! Niestety niektóre błędy są często powielane, w efekcie czego wciąż wiele kobiet robi sobie makijaż, który postarza. Myślisz, że ciebie to nie dotyczy? Lepiej upewnij się, czy aby na pewno malując się, nie dodajesz sobie lat. Zobacz, jaki makijaż postarza i nie służy urodzie.

📢 To dzieje się z organizmem, gdy codziennie pijesz wodę z cytryną. Zaskakujące skutki [23.07]

Wiele osób zaczyna swój dzień od szklanki wody z cytryną. Jakie są zalety i wady tego rytuału? Co dzieje się z organizmem, gdy codziennie pijesz wodę z cytryną? Zobacz, co mówią na ten temat eksperci.

📢 Tak mieszka Sanah. Piosenkarka zaprezentowała fragmenty swojego mieszkania [zdjęcia]

Popularność młodej wokalistki rośnie w zawrotnym tempie. Jej muzyka zdobyła miliony fanów, a na rynku ukazała się nowa płyta sanah – „Irenka”. Piosenkarka bardzo chroni swoją prywatność, ale czasami pokazuje, jak mieszka. Zresztą, zobaczcie sami w naszej galerii.

📢 Takie emerytury dostaną seniorzy w 2022 roku. Zobacz stawki emerytur bez podatku

Takie emerytury dostaną seniorzy w 2022 roku. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem zostaną zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 Te rośliny odstraszą ją komary. To prawdziwe oręże w ogrodzie, na działce, balkonie, tarasie [lista - 18.07]

Ciepły wieczór, miłe towarzystwo, grill lub ognisko i... komary. Nie pozwalają cieszyć się chwilą. One i meszki są wszędzie i nie przestają kąsać. Można temu zaradzić w naturalny sposób, odpowiednio dobierając rośliny sadzone w ogrodzie czy na balkonie. Podpowiadamy, jakie rośliny warto wybierać.

📢 Takie emerytury dostają teraz nauczyciele - mamy przykłady. Tyle trafia na konta byłych nauczycieli

Nauczyciele to jedna z grup zawodowych, która jest najbardziej krytykowana. Etat nauczyciela wynosi 18 godzin przy tablicy i to budzi ogólny sprzeciw. Bo mają za długie wakacje, bo za mało pracują, a ciągle chcą podwyżki. Prawda jest taka, że nauczyciele poza pracą przy tablicy muszą się do tych lekcji przygotować. Często pracując zdecydowanie dłużej, niż 40 godzin tygodniowo. Zobaczcie, jakie emerytury mają osoby pracujące jako nauczyciel.

📢 Takie sposoby na ślimaki w ogrodzie. Te rośliny odstraszą ślimaka z działki [lista]

Ślimaki to prawdziwa zmora w ogródkach i na niektórych plantacjach. Niszczą warzywa i kwiaty na rabatach. Pozostawione same sobie mogą pozbawić liści nasze ulubione róże czy sałatę. Sposobów na ślimaki jest kilka - jedne polegają na sadzeniu odpowiednich roślin, które "odstraszą" te mięczaki, inne metody opierają się na stosowaniu pułapek.

📢 Te osoby nie muszą płacić abonamentu RTV. Oto zasady i grupy zwolnione z opłat

Abonament RTV to opłata obowiązkowa dla osób, które posiadają w domu odbiornik telewizyjny lub radiowy. To opłata niewysoka, jeśli chodzi o kwotę jednorazową jednak rocznie uzbiera się już całkiem spora sumka. Nie każdy, kto posiada w domu TV czy radio musi płacić opłatę abonamentową. Jest wiele grup, które ustawowo są zwolnione z tego obowiązku! Ważne, że nie dzieje się to z automatu! Trzeba to zgłosić! Zobaczcie, czy jesteście w grupie osób zwolnionych z abonamentu RTV.

📢 Dzwonią do ciebie te numery? Nie oddzwaniaj - możesz słono zapłacić. Tajemnicze telefony z Senegalu, Kuby, RPA to próba oszustwa

Jednym ze sposobów na oszustwo jest wykonanie połączenia z numeru o podwyższonej płatności. Niebezpieczeństwo pojawia się wtedy, gdy postanowimy na nieodebrane połączenie oddzwonić. Każda sekunda "rozmowy" może nas sporo kosztować. Urząd Komunikacji Elektronicznej ostrzega, że często naciągacze celowo przedłużają połączenia, emitując sygnał rozłączania. Połączenie zostaje przerwane dopiero w momencie, w którym sami naciśniemy czerwoną słuchawkę. Zobaczcie w galerii najczęstsze numery kierunkowe, z których dzwonią oszuści - i w żadnym wypadku na nie nie oddzwaniajcie!

📢 Kujawsko-Pomorskie - kościoły na wsi. Zobacz unikalne zdjęcia tych obiektów [zdjęcia]

Prezentujemy wyjątkową galerię zdjęć przedstawiających świątynie zlokalizowane na wsiach województwa kujawsko-pomorskiego.

📢 Sylwia Peretti z Kuchennych Rewolucji do Królowych Życia. Zmieniła się nie do poznania! [zdjęcia]

Sylwia Peretti od czasu "Kuchennych Rewolucji" przeszła olbrzymią metamorfozę. Zobacz, jak przed laty wyglądała nowa gwiazda telewizji TTV.

📢 Trzynastą Emeryturę można stracić! Sprawdź, kto i kiedy może stracić dodatkową emeryturę

Trzynasta emerytura 2021. ZUS wypłacił już pierwsze trzynaste emerytury. "Trzynastki" są wypłacane z urzędu. Nie trzeba składać żadnego wniosku. Okazuje się jednak, że dodatkowe pieniądze można stracić. Niektórzy nawet będą musieli zwrócić otrzymane pieniądze! Czytaj koniecznie.

📢 Spod tych znaków zodiaku są najseksowniejsze kobiety. Ranking od najmniej do najbardziej pociągających [lista]

Możecie wierzyć lub nie w horoskopy to jednak wiele osób dostrzega pewne podobieństwo do osób urodzonych pod tym samym znakiem zodiaku. Posiadaczy danego znaku łączy kilka cech charakteru, także powodzenie kobiet u mężczyzn. Zobaczcie, dziewczyny spod tych znaków mają największe powodzenie! Sprawdź to!

📢 Najseksowniejsze imiona. Sprawdź, czy jesteś na liście! [lista]

Raport dotyczący najseksowniejszych imion przygotował kilka lat temu portal BabyNameWizard.com, były to wyniki wielotetniej ankiety. Zobaczcie nasz ranking najseksowniejszych imion i co one mówią o jego posiadaczu.

📢 Uncle Michael zamknięta po Kuchennych rewolucjach [OPINIE, MENU, CENY]

Restauracja Uncle Michael przeszła Kuchenne rewolucje Magdy Gessler. Co znalazło się w nowym menu? Jakie były ceny w lokalu? I najważniejsze: jak restaurację po rewolucjach oceniali goście? Sprawdźcie, dlaczego restauracja Uncle Michael została zamknięta.

ZOBACZ KONIECZNIE

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie